• “gerçeklerin bir kıymeti yok ki, genel kanı neyse onu yaşıyoruz” sözüne bugün daha çok katılıyorum.
  • özgüven, kendine saygı, daha yapılabilir hedefler, daha az ama kaliteli insanlar, daha çok aile, yapılacak şeyler için hemen harekete geçme, daha çok yazma, daha çok okuma,sıfır alkol ve sıfır şeker.

bakalım sene sonu bahsedilen değişiklikler olmazsa direkt eski bendeyim yine.
  • eskiden sosyallikten eve girmeyen , bir sürü arkadaşı olan , ortam ortam gezen, bütün etkinlikleri takip edip bilet bulamasa bile kapıda son anda girmeye çalışan ,sürekli hareket halinde, bir an yerinde durmayan , macera peşindeki ben … şimdi evden cıkmak istemeyen , kafası götürmüyo kalabalıgı diye şehrin en uzak yerine taşınmış, hiçkimseyle görüşmeyen, telefonunu rahatsız etme modunda kullanıp gereklilere dönen, gelen her aktivite teklifine şuan çok yoğun çalışıyorum diye başından savan , durgun bakışlı ve hep yorgun insana dönüştüm. yaş 40 , gençliğime selam olsun! çok yorgunum sözlük..
  • buraya yazacağım her fark kendimi kandırmak olur. gün sonunda eskiden neysem yine aynı şekilde davranırım. ben malımı biliyorum.
  • takatsizlik, gerilim ve tartışmalardan elden geldikçe uzak durma, ikna edemeyeceğini tahmin ettiğin konularda yorum dahi yapmamak, suyu akışına bırakmak. yüzde on şarjla ultra pil tasarrufu ile yaşıyor gibiyim. araç var gezmek istemiyorum, bütçem var hiçbir şey yapmaya niyetim yok, evlenme konusu bile gözüme büyüyor, isteme nişan düğün aşamalarını sen uyurken hallettik işte eşin bu hanım deseler çok sağolun der kabul eder hayatıma devam ederim.
  • eski ben ne ne istediğini bilen ne de ne istemediğini bilen biriydi. şimdiki ben ise hem ne istediğini bilen hem de ne istemediğini bilen. deneyim her türlü maddiyattan daha değerlidir.
  • eskiden daha neşeliydim, şimdi neşeli değilim.
  • daha az aptalim galiba
  • ömer'den ne kaldı ki? ne anlatayım sana kardeş!
  • büyüyoruz, eskiden daha eğlenceliydim artık daha ciddiyim, eskiden davranışlara bakmazdım sadece insann odaklıydım artık insan her kim olursa olsun eyleme bakıyorum, daha ciddi meseleler hoşuma gidiyo siyaset tarih eskiden am göt konuşurduk :) daha çok dinliyorum daha az konuşuyorum daha az öfkeleniyorum daha iyi empati yapıyorum daha zenginim yokken cimriydim şimdi bonkörlükten ölecem amk
hesabın var mı? giriş yap