• (bkz: real player)

hey gidi..
  • limewire
  • (bkz: cheat engine)
  • winamp
    bearshare
  • (bkz: net vampire)
  • (bkz: k-lite codec pack)

hayret, nasıl kimse yazmamış.
  • sağ altta masaüstünde dans eden bir kadın eklentisi vardı ismini çıkaramadım.
  • adam asmacali oyunlu ingilizce sözlük
  • radmin

geçen kurdum çalışmadı. uyumsuzmuş
  • (bkz: winamp)
    (bkz: limewire) p2p programı.
    (bkz: emule) vardı bir ara p2p paylaşım programı bu da. logosundan dolayı babam eşek derdi. "ha o programı mı arıyorsun, eşekten çekeriz yaa".

adını bile hatırlayamadığım çevrimdışı bir sözlük programı vardı windows95-98'de kullanırdık. küçük pencerede açılırdı, kırmızı bir logosu vardı. internet böyle kolay ulaşılabilir değilken okuma yazmayı söktükten sonra bu programın çok ekmeğini yemiştim kelime öğrenirken ingilizcede.

(bkz: nero burning rom) - babam bunu çok kullanırdı eskiden cd-dvd yazmak için. böyle alevli bir logosu vardı hâlâ net hatırlarım. şimdi artık programları geçtim cd-dvd bile tarihe karışmış durumda. artık her şey dijital.

(bkz: flashget) - bunu da çok kullanırdık indirme yapmak için. fonksiyon olarak jdownloader gibi bir şeydi sanki, öyle hatırlıyorum.

bir de gidişlerine en çok üzüldüklerim (bkz: hamachi), (bkz: tunngle). bunların da arkadaşlarla çok ekmeğini yemişizdir. alternatifleri olmasına rağmen hiçbir zaman bunlar kadar (özellikle tunggle) başarılı bir uygulama olmadı hiç.

(bkz: acdsee) - resim görüntüleme programı. küçüklüğümden net hatırladıklarımdan. göz logosunu hatırlıyorum. sonra babam bir ara irfanview gibi bir şey kurmuştu da diyorum "bunu kurma nolur ya, gözü kur gözü. göz daha iyiydi" ahahha.

(bkz: filezilla) - ftp programı. şimdi neler kullanılıyor hiç bilmiyorum ama veletken, 10-11 yaşlarımda oradan buradan açtığım host'lara sürekli bir şeyler atıp oyun oynardım. website yapıp atmakla uğraşırdım bununla. upload hızı o zamanlar leş tabii, habire kopup dururdu baştan atardım. hey gidi günler.

(bkz: mirc) vardı bir de. okuma yazmayı öğrendikten sonra yine, girip soru-cevap botlarında oyun oynardım ailemden izin alıp da tabii. bilemezdim çoğunu zaten. en son 11-12 yaşlarımda biraz daha kullanmıştım. ama nasıl cahillikse mesela ":p" yazdıklarında bana "pezevenk" diyorlar falan sanıyordum.

(bkz: aol) ve (bkz: msn) e girmiyorum bile. bunları da delicesine kullanmışızdır. daha da aklıma gelmeyen bir sürü vardır.
hesabın var mı? giriş yap