• pizzasına tükürülen müşterinin ucuz yırttığını gösteren eylemdir. eskişehirde sipariş verirken tek gözlü agresif arkadaş getirmesin diye not düşen müşteri bir güzel dövülüp bir de video paylaşılmış. keşke kurye değiştirme isteğinde bulunmak yerine sipariş ettiği mekan değiştirilseydi. kaynak

edit: başlığı harf limitinden dolayı istediğim şekilde açamadım, haneye tecavüzü tam olarak başlıkta özetleyemediğim için eksik kaldığının farkındayım. ama olay ülkenin bu şekilde giderse duvara hızla çarpmak üzere olan bir arabadan farkı olmadığının özeti aslında.
  • şapmış şeker olmuş.

(bkz: şiddete hayır)
  • attığı dayağı kaydettikten sonra hakeret davası açacağını söyleyen kuryenin yaptığı hareket.

müşterinin "tek gözlü" diye not düşmesi ayrı bir terbiyesizlik ayrıca.

edit 2 : kuryenin açıklaması eklendi.

ayrıca darp edilen kişinin kuryeye cevabı da eklendi.

edit: videoda darp edilen kisi bana mesaj ile ulasti. bu durumu anlattigi entry yi asagiya kopyaliyorum.

--- darp edilenin açıklaması ---

bu bir yardım çağrısıdır. umarım birileri görüp başlığını açar.

1 kasım 2017 tarihinde yemeksepeti.com restoranı kopuzlar hamburgerin kuryesi ve diğer 3 kişi beni evimde darp etti.

olayın başlangıcı 23 ekimde eskişehir kanatlı avm'nin karşısındaki kopuzlar hamburgerden döner siparişi verdim. siparişimi getiren kuryeye 100 liramın olduğunu başka bozuk paramın olmadığını söyledim.kurye bunu daha önceden belirtmem gerektiğini söyleyerek kendi parasından 100 lirayı bozdu ve ödememi alıp gitti.

2 gün sonra tekrardan sipariş verdim ve tekrar aynı kurye geldi.tekrardan 100 liramın olduğunu ve başka bozuk paramın olmadığını söylediğimde içerde kimsenin olup olmadığını sordu ve arkadaşımdan bozmamı veya parayı onun vermesini önerdi.içeride kimsenin olmadığını söyledikten sonra 100 lirayı alıp bozup geri getirebileceğini söyledi ve ben de ona güvenemeyeceğimi parayı alıp giderse ne yapacağımı sordum. bunun karşısında sinirlendi ve o zaman yemiyceksiniz dedi ve siparişimi alıp gitti.bunun üzerine yemeksepetinden yorum yapıp hız ve servise 1 puan lezzete 10 puan verdim ve elemanlarının çok agresif olduğunu hem geç getirdiğini hem de bozuk yok diye siparişimi alıp gittiğini belirttim.yorumun hemen ardından kopuzlar hamburger aradı ve durumu aynen onlara ilettim.yaşadığım sıkıntıdan dolayı özür dileyip kapattılar.

daha sonraki 2-3 siparişimde o elemanın gelmesini istemediğimi not kısmında belirttim ve o eleman gelmedi.

1 kasım çarşamba günü tekrardan sipariş verdim ve o elemanın gelmesini istemedim.sipariş evime ulaştığında karşımda aynı eleman ve yanındaki üç kişi duruyordu.kesinlikle bir tehdit unsuru görmeden restoran görevlisi sandığım ve durumu çözmeye geldiklerini düşündüğüm için kapıyı açtım. eleman pos cihazından ödememi alırken 'o eleman gelmesin diye sen mi dedin' dedi. ben de 'evet ben dedim çünkü daha önce agresif davranışlar sergilemiştiniz' dedim.ödememi aldıktan sonra tam kredi kartımı cebime koyarken kuryenin tokadıyla kafam kapıya çarptı.kapıyı kapatmaya çalışmama rağmen 4 kişi çullanıp kapıyı açtılar. ben odaya kaçarken ev arkadaşım odasından çıkıp olaya şahit oldu ve evi terkedip polisi aradı.beni odada kıstıran 4 kişiden ikisi beni tuttu biri videoya çekti ve kurye beni odamda sopayla darp etti.10 dakika boyunca darp ettikten sonra evi terkettiler.olay olduktan 10-15 dakika sonra polis geldi ve hastaneye gidip darp raporu aldım, şikayetçi oldum.

olanlardan sonra beni arayan kopuzlar hamburgerin sahibi gökhan kopuz çok üzgün olduğunu ve yorumdan sonra o kuryeyi işten çıkardıklarını söyledi.kuryenin sigortalı çalıştığını da belirtti. siparişimin ve restoranın poz cihazının nasıl elinde olduğunu sorduğumda siparişimi getirmesi gereken asıl kuryenin gelirken, beni darp eden kuryeyle karşılaştığını ve nereye gittiğini sorduğunu, sokağımın ismini öğrendikten sonra kendisinin götürmek istediğini söyledi.asıl kurye 'abi yapma işimden olurum' diyip vermeyip direndiğini hatta beni darp eden kuryenin diğerinin elini sıkıp yüzüğünü yamulttuğunu ve zorla elinden siparişimi ve pos cihazını aldığını söyledi. kendilerinin bir ihmalinin olmadığını ve şikayet etmememi istedi. ben inanmayıp kopuzlar hamburgeri de karakola şikayet ettim.

durumu yemeksepetine de anlattıktan sonra restoranla iletişime geçmişler fakat gökhan kopuz adlı şahsın olayı farklı şekilde anlattığını öğrendim. yemeksepetine anlattığı hikayede iki kuryenin yolda karşılaştığını ve tartıştığım kuryenin diğerine o benim arkadaşım ben götüreyim diyerek siparişimi ve pos cihazını aldığını söylemiş.
    yemeksepeti olaydan restoranı sorumlu tutmayıp hala birlikte çalışıyor.

bugün o restorana bizzat gidip beni darp eden şahsı ne zaman kovduklarına dair bir belge istedim fakat restoran yetkilisi, şahsın ben yorum attıktan 3 gün önce işe girdiğini bu yüzden sigortası olmadığını söyledi.bunun da yalan olduğunu biliyorum çünkü beni darp eden şahsın facebook hesabında temmuz ayına kadar gidebildim ve şahsın profilinde temmuz ayına kadar sürekli restoranda çalışırken fotoğrafları var ve gökhan kopuz adlı şahısla birbirlerini gönderilere etiketleyecek kadar samimiler. ben yorum attıktan sonra bana asla kovulduğu söylenmedi.olay gününe kadar kovulduğunu da zannetmiyorum.

bünyesinde böyle restoranlar barındırmaya devam eden site.
    --- darp edilenin açıklaması ---

--- kuryenin açıklaması ---

s.a bende konuda gecen kuryeyim,.bu arkadas defalarca uyarmamiza ragmen rica etmemize ragmen her seferinde siparis notlarinda beni asagilamaya,rencide etmeye ve zaten cocuklugumdan beri komplexini atamadigim hatta unutamaya calistigim eksikligimi defalarca yuzume vurarak beni en sonunda ekmegimden etmistir, kendisi gercekten sorunlari olan bir kisidir 15 yildir kuryelik yaparim, sarhosuyla piskopatiyla ugrastigimiz olmustur ama.hayatimda bu kadar sorunlu biriyle karsilasmadim. ve gercekten sonuna kadar kactigim ve kendimi kaybettigim bi olay yasanmistir,.sosyal medyayada videoyu kimin attigini bilmiyorum. cok uzgunum bu olay benim komple hayatimi bitirmistir.
    --- kuryenin açıklaması ---

--- darp edilenin cevabı ---

yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmiş kurye polise verdiği ifadede olay yerine 2 kişi gittigini tatlı bir dille uyarmaya çalıştığını ama benim agresiflesip kapida gorur gormez ‘ben tek gozlu orospu cocugu gelmesin demedim mi? siktir git burdan’ dedigimi sonra da yumruk attigimi ve icerden 3-4 kisi cikinca kactigini soylemisti. simdi de beni defalarca uyardigini sanki ben inatla onu kovdurmaya calisiyormusum gibi uyarilara ragmen israrla ayni notu yazdigimi iddia ediyor. ben hic bir zaman uyarilmadim. bana isten cikarildigi da soylenmedi. olay gunune kadar isten cikmadigini da biliyorum.benim olay cikarmak gibi bi dusuncem olsa 4 kisinin geldiğini gorunce kapiyi kapatirim zaten. ben o anda bile arkasindakileri restoran yetkileri zannedip surekli siparis verdiğimden dolayi aramizdaki sorunlari cozmeye geldiklerini dusundugumden kapida durdum. sorunlu olanin kim oldugu zaten goruntulerde acik. sabika kaydini da biliyorum. hapse girmeden ozgurlugun tadini cikar, yakin zamanda baya ozleyeceginden eminim. bir de neden ordan inatla siparis verdigimi soranlar var yav kardesim ben oranin donerini seviyordum. hem tadi guzeldi hem ucuzdu. bir suru kuryesi var o restoranin. o kurye getirmiycekti siparisi kapanip gidicekti olay. adami kovdurmaya calissam niye gelmesin diyeyim? hatta onun getirmesini isteyip onun uzerinden daha fazla sikayette bulunmam daha mantikli olmaz miydi? 2. sefer tekrar 100 lirayla odemek istememde ise kesinlikle bir art niyet yok. siparisi verirken bozugum var mi yok mu diye bakmamistim. daha 3 gun once bozmustum zaten vardir heralde diye dusunmustum. kapiya atletle cikmama bile laf edenler var gercekten bu ulkede insanlarla ugrasmak ne kadar zor cok daha iyi anladim.
    --- darp edilenin cevabı ---
  • haklıyken nasıl haksız konumuna düşülür ders vermiş adeta.

verilecek cezaya göre adaletimiz tek gözlü mü değil mi göreceğiz.
  • adam 30 saniyede o kadar çok suç işledi ki sayamadım bile. demek ki tahliye edilecek.
  • müşteri terbiyesiz ve cahil (üniversite öğrencisi olduğunu bile bile yazdım). rahatsızlığın varsa o dükkandan sipariş vermezsin ya da kişinin engelini söylemeden uyarırsın.

gelen kurye zaten çomar, yanına bütün kuryeleri toplamış, videoya çektiriyor. normalde üç beş kişinin bir kişiye dalmasından utanılırken çomar kuryemiz bir de övünmek için videoya çekmiş.

çomaristanda sıradan bir gün.

edit: çomar kuryenin kafasındaki new york yankees şapkasını şimdi fark ettim.hahaha yankee kurye.
  • (bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)

notu yazan ayrı yarak kafalı kurye ayrı yarak kafalı. o notu okuyup o kuryeye o siparişi gönderen tam bir yarak kafalı.
  • haneye tecavüz edip müşteriyi döven, sonra da "kafana sıkarım" diye tehdit ettikten sonra hakaret davası açacağını söyleyen(!) kurye.

buralar ironi doldu
  • eğer ülkede adalet varsa uzun bir süre hapiste kalacak olan kuryedir.

haneye tecavüz, yaralama, darp... bu fiiller bir çağdaş ülkede affedilecek fiiller değil çünkü. ama biz çağdaş bir ülke miyiz?

göreceğiz.
  • memlekette coşan coşana, şimdi de kuryeler sapıttı.
hesabın var mı? giriş yap