• bugün eskişehirin kara soğuğuna rağmen 7000 taraftarı önünde hazırlık maçı oynayarak taraftarının sokakta oynasa kaldırımda destekleriz söyleminin ne kadar gerçek olduğunu kanıtlayan efsane.
  • tribünde takıma destek veren orkestrası ile ünlü futbol klübü.
  • takım her şeye rağmen 18-19 yaşındaki gençlerle ve takımı bırakmayan birkaç tecrübeli isimle ciddi bir direnç ve mücadele gösteriyor. takımın teknik direktörü (bkz: fuat çapa) hocaya da teşekkür etmek gerek kapı kapı dolaşıp takıma sahip çıkın diyor ve mücadeleyi bırakmak yerine takımın başında her şeyi yapıyor. çok koyu es-es taraftarı değilim ama yine de destekliyorum, tuttuğum takım. memleketimin takımı falan da değil, eskişehir’i seviyorum diye tutuyorum takımı. her neyse, her şeye rağmen her türlü yıldırmaya ve yokluğa rağmen bu takım ayakta kalacak, kalmalı!
    son olarak aylık en az 5 tl ücretle takıma destek olabilirsiniz. eses5(büyük harflerle) yazıp 7979’a mesaj atıp abone olabilirsiniz.
  • eden bulur. 2011'de şike yapıp bu kadar ah alırsanız sonucuna katlanırsınız. beter olun. amatör lige kadar düşün inşallah.
  • bazı idiotların okuduğu haberin tarihine bile bakmadan sırf karalama maksatlı yazılar yazdığı takımımdır.

2017 yazında kurtarılıyor, bazı eller devreye girdi vs vs
    2018 kışı, takım 18-19 yaşındaki gençlerle sahada.

o eller kurtarmak için değil de bitirmek için harekete geçmiş olmasın?
  • bitirdiler. göz göre göre yediler takımı. yazıklar olsun. futbolculara tesiste yemek bile veremez duruma geldiler. yeni stad var ama takım yok, ruh yok. valimiz, belediye başkanımız bi el atsa tekrar. belediye alsın takımı. başkan da takım başkanı olsun. isim vermeyeceğim malum zat da bıraksın gitsin bir an önce. her maç en az 20bin kişi gelmezse kapatın stadı zaten. o kadar potansiyeli olan bi yere çok yazık ettiniz. ayrıca ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı.
  • bayburt belediyesporlular’ın bok atmaya çalıştıkları anadolu efsanesi kulüp.
  • yuzlerce milyon lira borc, eski futbolcularin alacaklari, transfer yasagi vs. isleri cok zor. kirmizi simsekler ne hallere dustu boyle? bir eses'li olarak uzuluyorum dogrusu.
    bu sene birinci ligden de duserse, ki oyle gorunuyor, sittin sene super lig yuzu goremez. sad but true.
  • evinde oynadığı son 4 maçta hiç kaybetmeyip 10 puan (3g, 1b) toplayan takım. galibiyetlerinin tümünü 1-0'lık skorlarla aldılar. takımı yakından takip etmiyor ya da maçlarını izlemiyorum ancak içinde bulundukları durumu biliyorum. yeni bir gelişme olmadıysa ve hâlâ gençleriyle oynuyorlarsa gerçekten helal olsun, böyle bir istatistik yakalamak her takımın harcı değil. hele ki bunu bu durumda başarmak büyük olay.
hesabın var mı? giriş yap