• (bkz: unutama beni)
  • guzel bir renkti siyah beyaz tv'lerimizde biz cocukken..zenciydi ve turkce konusuyordu, nasil oluyordu, hic aklimiz almiyordu..uzuldum cocukca
  • iyi bir yorumcu,sevimli bir kadıncağız ama unutama beni şarkısıyla intihara sürüklediği kurbanlarının sayısı kekilli'nin en az 10 katı olduğu halde onun gibi tepki göreceğine el üstünde tutulan ve beni toplumun iki yüzlülüğü konusunda derin düşüncelere iten kişi

gel teskere şarkısıyla ulan bu askerlik de ne uzunmuş bitsin bi an önce,zaten evdekiler de özledi mesajı verip yine de ordumuz tarafından sempati gören ve beni bir kez daha dumura uğratan,yine de rahmetle anacağım insan
  • bilinen tek türk "çukulata renkli" sanatçımızdı...
  • 1950’de istanbul'da doğdu. 1960 yılında istanbul şehir tiyatrosu’na girdi ve çocuk bölümü’nde ilk defa sahneye çıktı. daha sonra sırasıyla dormen, sırasıyla avni dilligil, özlem, özlem taşdelenler, sezer sezin tiyatroları’nda oyunculuk yaptı. 1974 yılında “mart bakanı” adlı oyunla tiyatrolara veda etti. müziğe, neriman altındağ tüfekçi’nin yönettiği koroda amatörce başladı. 1974’de ilk ve son kez düzenlenen “1. toplu iğne beste yarışması”nda, eşi şemi diriker’in bestesi olan “unutama beni” ile aldığı birinci oldu. trt’nin düzenlediği yarışmada birinci olmasına rağmen “unutama beni”yi televizyon ekranlarından seslendiremeyen esmeray, bu plaktan sonra yaptığı 45’liklerle de trt denetimi’ne takıldı. 1977 yılında yaptığı “gel teskere” plağıyla ikinci çıkışını yaptı. ve sonraki yıllarda da asker şarkıları söylemeye devam edip halkın gönlünde sağlam bir yer edindi. bugüne kadar 9 adet 45’lik, 4 adet lp ve 1 adet kaset (kağıt mendil) çalışması yaptı.
  • (bkz: gel tezkere)
  • kanser hastaligina yakalandiginda mali durumu iyi olmadigi icin tedavisini erken baslatamayan fakat turk silahli kuvvetleri tarafindan gel teskere sarkisinin gul hatrina tum tedavi masraflarini ustlendigi, bir donem hizli bir iyilesme gosteren ama tedavide gec kalindigi icin * kaybettigimiz bir sanatcimiz.
  • ıslak kekin başka bir adı.**
hesabın var mı? giriş yap