holy diver

  • 6000
  • 3
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

yıldız tilbe

yıllardır yazılı & görsel medyada hak ettiği yer verilmese de; hiç bir zaman yok olmayacak, gerek kendi söylediği gerek başkalarına verdiği şarkılarıyla; türk müziğinin en önemli kilometre taşlarından birisi ve her zaman var olacak bir değerdir yıldız tilbe.

yıldız tilbe'yi yıllardır medyada ve müzik lobilerinde yok saymak demek görmezden gelmek demek; yıldız tilbe'nin hak etmediğine değil, medyanın üç maymunu oynamasına delildir.

nihayet yıllardır medyanın bilerek (görünmez ellerin emriyle?) görmezden geldiği, yok saydığı gerçeğini dile getiren birileri çıkmış;

**********

http://www.odatv.com/…setlerden-inmezdi--3105121200

(yarın bir gün linke bir şey olur diyerek buraya da yapıştıralım;)

yıldız tilbe’nin manga grubuyla söylediği “hani biz” adlı şarkı haftalarca kral pop listesinden inmedi. kimine göre 2012 yılının şarkısı olmaya aday.

geçen hafta, (26 mayıs’ta) kral pop’ta “top 20” listesinde bakın yıldız tilbe’nin sözlerini yazdığı kaç şarkı vardı.

-funda arar’ın söylediği, “sessiz gemi” 5’inci sırada.

-ziynet sali’nin söylediği, “favori aşkım” 7’inci sırada.

-emir’in söylediği, “sudan kolay” 16’ıncı sırada.

şimdi:

yazdığı şarkı sözleriyle listeleri alt-üst eden yıldız tilbe değil de, sezen aksu olsaydı, magazin medyası ne övücü haberler yapmaz mıydı?

ama onun adı, yıldız tilbe! büyük müzik lobilerinin içine alınmayan bir isim. medyayla nasıl ilişki kuracağını bilmeyen belki de önemsenmeyen bir “kaldırım serçesi” aslında!

gerçek bir müzik emekçisi... bu sebeple:

yıldız tilbe yoktur magazin medyasında...

yıldız tilbeler iki gram esrarla yakalanırsa ancak haber olurlar. kokaini/deveyi hamuduyla götürenlere dokunamazlar, işte hep “kraliçe”dir magazin dünyasına göre...

odatv.com

devamını okuyayım »
05.06.2012 09:58