şükela:  tümü | bugün
  • cok yakin akrabalar ve dostlar arasindaki bagin kopmayacagi anlamina gelen dogrulugu atalarimizca tasdik edilmis soz obegi*.
  • ben bulmadım ama cok sevdim, sanki o beni buldu ve de....

el elin nesine, gulerek gider yasına ya hani; eski dusmandan dost olmaz ya hani; benim gibi salak olmayın diye kulagınıza kupe olsun bunlar.. atalar buyuk adamlar, her seyi biliyorlar.

dost ise et ile tırnaktır iste. yıllar gecer dostluklar ölmez. dostun attıgı tas bas bile yarmaz lan. dusun.
    dost dostun egerlenmis atıdır zira....

bir agacta gul de biter diken de. ama dikenine katlanmayan gulu sahiplenemez, sevemez, yasayamaz, hak etmez.... gulleri soldurmayın, yasatın. onlar da canlı. dikenli bu gul deyip dalından koparıp bir taraflara atıp olume terk etmeyin onları... ama sonra bir baskası gulu kurtarınca ve vazosunda saklayınca, olu taklidi yapıyormus lan, dikenleri de sorun degilmismis, demek canlı, kanlı, faydalı, guzel, ozel, kendine ozgu bir bitkiymis bu diye sasırmayın...

balık demis ki etimi yiyen doymasın, avımı yapan gulmesin.
    dusmanlarla vakit kaybedemem. sevdiklerimle cogalmaya harcayacagım enerjimi....

ve son olarak: baga bak uzum olsun, yemeye yuzun olsun.
    dost baga bakandır iste.

ne diyorduk?
    et tırnaktan ayrılır mı?
    ayrılmaz....
    ayrılıyorsa o etle tırnak birbirlerinin olmaz, hic olmamıstır..
  • kirk yillik geyik. ne yazik ki ayrildigina defalarca sahit oldum.
  • dünyadaki çeşitli sivil ve askeri istihbarat örgütlerinin bilgi edinemek amacı ile kişilere uyguladıkları işkence yöntemlerinden birinin varlığını yok sayan sözdür.
  • haklı olmanıza rağmen zarar görmeye devam edip bu lafa uyuyorsanız ; direkt etini tırnağıyla beraber bir yerinize sokabilirsiniz, nasıl olsa bir faydası olmuyor.

size bir faydası olanı ise koy geç olarak bilinmektedir.
  • el elin nesine, gülerek gider yasına ..ay ay ,demeyin ya.

hesabın var mı? giriş yap