• yemek yapmak konusunda beceriksiz portakallikek ve becerikli ama üşengeç ev arkadaşı mutfaktaki sigara molalarından birinde pratik çözüm ararlar..

portakallikek: mikrodalga alalım bi tane, hazır yemekleri ısıtır yeriz
    ev arkadaşı: (sigarasından derin bir nefes çekip) ama mikrodalga kanserojen!!

p & e: puhahahahahha
  • bir ara su kesilmişti ve banyo yapamadığımız bir 3 gün geçirmiştik. sular geldikten sonra evde banyo sırası konusunda şöyle bir diyalog yaşanmıştı.

- abi önce sen gir banyoya.
    + yok abi, rica ederim, önce sen.
    - yok abi, benden 2 ay büyüksün, önce sen abi.
    + iyi ya olm, su küçüğün...
  • eve digiturk alınması için deli gibi ısrar eden exren için en sonunda eve alınmıştır digiturk
    rxannee:yarın sunumum var ya bi ucundan başlıyım şuna
    exren:kızım saattt 8
    rxannee:????veee???
    exren:huhuhuh friends izleme saati
    rxannee:obaaa 25 dk dan bişiy çıkmaz
    (25 dk sonra)
    rxannee:hadi artık yeter bu kdr başlıyım ben
    exren:kızımmmm manyakmısınnnn the bachelorr başlıcakk andrewww hede hödüyle hawaiye gidiyo bu bölümde
    rxannee:anaaa doğru yaa bu bölüm kaçmaz
    (45dk sonra)
    exren:eee hadi sen ders çalış artık bişiy demicem.gerçi bugün girls of the playboy mansion da midsummer nights partisi verilcek.ben izler anlatırım sana
    rxannee:yaa.phhfff.tmm tmm onuda izliyip oturucam derse
    (40dk sonra)
    exren:ayy süper partiydi ya.
    rxannee:yrn digiturk bu evden gider canm
    exren:yaaa ama amaa.uffffffff.
  • ingilizcesi pre-beginner olan ev arkadası ingilizce kursuna başlamıştır. evde ingilizce konuşulmasını istemektedir. muhabbet olsun diye wcye giden arkadasın nerede olduğu sorulur kendisine:
    -where is melis?
    bir anlık kararsızlıktan sonra:
    -the melis is on the toilet taş.

bir süre iptal olunur.
  • -abi yine cok birikti bulasiklar,sen yavastan kuvetin icine tasimaya basla.ben hortumla detarjani alip geliyorum.
    -bu sefer cok kopurtmeyelim ama,sonra durulayamiyoruz.
  • marketten alınmış donmuş balık kızartılmaktadır, makarna yapılmaktadır hay allah kahretsin yumurta kırılmaktadır ulan

a: is this a traditional turkish meal?
  • lili: abi tüp bitmiş
    ev ark : o zaman tavuğu salla patatesleri kızartalım
    lili: höö?

akabinde 2 saat gülünür..
  • lili: hiç çalışasım yok ,ayrıca bu son şansım olduğu için dersi bırakma hakkım olmadığından iyice bunaldım çalışamıyorum napiicam ben
    ev ark : bende aynı durumdayım napıcaz akşam demir demirkanın konseri var iyi bahane olur mu?
    lili : olabilir ayrıca her ihtimale karşı odayı da bi temizlesek ya..
    ev ark : evet ya bende acıktım yemek yapalım..
    lili : kirayı da yatırmayı unuttuk şimdi yatırsak mı?
    ev ark : evet alışverişe de çıkalım
    lili: oh bee boşuna üzülmüşüm baya bi işimiz varmış zaten..zaten bu şehri seviyorum ..
    ev ark : eheh bende çok seviyorum hadi bir an önce işlere başlayalım gelince ders çalışırız..
  • - benim gibi, günlük yaşantı batağına saplanmış biri ne yapabilir olric?

- her yaşantınızda turgut'luk olduktan sonra gerisinin ne önemi var efendimiz?

- anlamadım olric.

- anladınız efendimiz? anlamaktan korkuyorsunuz sadece.

- ben turgut'um olric. turgut özben. bunca rezilliğimden sonra nasıl...

- ölmekten mi korkuyorsunuz efendimiz?

- bilmiyorum olric. büyük bir karışıklık ve belirsizlik seziyorum. yaşantılarıma verdiğim eski anlamlar, birer birer kaçıyor. yeni anlamlar veremiyorum kelimelere. ben selim değilim olric. selim romanları okuya okuya selim'liğe özenen bir don kişot olmaktan korkuyorum...
  • lili : kocaman bi örümcek var duvarda !
    ev ark : evet gördüm bende
    lili : e alsana ordan onu ya da öldür n bilim yap bişi
    ev ark : sen neden yapmıyorsun?
    lili : korkuyorum ben..
    ev ark : e ben napıyorum ..
hesabın var mı? giriş yap