• evde kalma ne kardeşim hangi devirdeyiz?
  • çok gerekli bir tespit yani şaştım kaldım. ama en çok neye şaştım biliyor musunuz? evde kalmak söz grubuna. günümüz şartlarında anlamlandırmaya çalıştım yapamadım.
    kadın bir mal değil efendim. evde kalmaz, elde kalmaz.
    ayrıca artık kadın sosyal ve ekonomik özgürlüğe eskiye nazaran daha çok sahip. evde oturmuyor. okuyor, iş güç sahibi oluyor. istemediği bir erkekle de evlenmiyor.
  • “evde kalmış” erkek oranında da aynı artış var, evde kalmış erkek olarak bildiriyorum.
  • evlenmenin her iki cins için de zorunluluk değil bir tercih olduğunu anlasak keşke.

çoğunluğunu genç nüfusun oluşturduğu bu ortamda sürekli cinsiyetçi başlıklar görmek endişe verici.
  • biz ona ekonomik özgürlüğün artması diyoruz.
  • çeyrek altın dayanmış 700 tl'ye. masrafları nasıl amorti edecekler? erkek için de geçerli.
  • iç ve dış çirkinliklerinden ve türlü türlü beceriksizliklerinden ötürü tercih edilmeyen erkeklerin nefret kustuğu başlık. yazık be kıyamam size.önce bi gidip ananıza babanıza çemkirin ama beni niye böyle yetiştirdiniz ya da birleşip benim gibi bir çirkinlik abidesi meydana getirdiniz diye.suçlu evde kalmış kızlar(sizi asla tercih etmeyecek kızlar) değil.
  • kadın ekonomik özgürlüğünü kazanmaya başladığından beri ev işlerini tek başına yapmak istemiyor, çocuğu tek başına büyütmek istemiyor, parasını erkeğin yönetmesini, kayınvalidesine gidip akraba gezmeyi istemiyor. kadınlar iş hayatına çabuk adapte oldu fakat erkekler ev işlerine adapte olamadıkları ya da işin doğrusu işlerine öyle geldiği için kadınları evlilikten soğutuyorlar.
  • ee stay at home demediniz mi? dışarı çıksalar laf ediyorsunuz evde kalsalar laf ediyorsunuz olm.
hesabın var mı? giriş yap