• kulağımda kulaklığımla, halının etrafında dönerek mütemadiyen yaptığım. "gene başladı dönmeye..." diyor annem görünce.*neler neler geçiyor insanın aklından o ara...

dışarıda yürüyüş yaptığımda aynı hisleri yakalayamıyorum nedense.
  • geçici süreliğine sivasta ikamet ettiğimden dışarı çok çıkmıyorum işlerimi evden hallediyorum ve doktor tavsiyesiyle yürümem gerektiğinden özellikle annemi kızdırıp biraz daha zevkli hale getirerek televizyon önünden geçen bir istikamette ( ailenin dizi izlediği saatlerde ) bir ileri bir geri gidip gelerek gerçekleştirdiğim eylemdir. annemin verdiği tepkiler de bu işin biberi tuzu.

- ziyaret çalusu musun oğlum sen ?
    - götünde kurt mu var yavrum otursana hastasın zaten
    - çıksana şurdan eşek sıpası bak ertuğrul geldi göremedim
  • inanılmaz severim. hele ki bir şeyleri derinlemesine düşünüyorsam. hatta aklımdaki konuyu sanki karşımda biri varmışçasına anlatmaya bayılırım.

çoğu zaman bu anlattığım şeye sanki bir dinleyiciymişim gibi karşı tezlerle çürütmeye çalışırım, sorular sorarım, sonra tekrar konuyu anlatan olurum ve sorduğum soruları cevaplarım..

tamam tamam gidecem bi doktora
  • fazla yağlardan kurtarır.
  • kendi evimde çok yaptığım eylemdir. başkasının evinde pek yapma şansınız olmuyor. alışkanlık olmuş, bir şey düşündüğümde yürürken bulurum kendimi. zaman zaman sorunları, zaman zaman ise hayallerimi düşünürken yaparım bunu. bazen yapmak istediklerimi planlarım, bazen de insanlara söylemek istediklerimin planını yaparım önceden. bazen geçmişte olan olayları tekrar (istediğim gibi) canlandırırım volta atarken. ya da yapacağım bir işi kafamda tasarlarken yaparım. kendi kendimle konuşur, fikir alış verişinde bulunurum volta atarken.

not: evim küçük olduğu için yorulmuyorum.
  • türkiye de üniversite mezunlarının en büyük hobisidir efenim
  • oklava mı yuttun yerinde oturamıyorsun diye hemen söylenir annem.
  • özellikle telefonla konuşurken gerçekleştirdiğim eylem.
  • bazen bi eşik atlarsın fikirsel olarak da ...
hesabın var mı? giriş yap