• haritada yerini bulamadığın yerde kütüğünün olması saçmalığı. baba yüzünden kütüğü yozgatlı çocuklar doğuyo sonra, hayır yozgat ne alaka yani.
  • neden her e-devlete girdigimde bayburt hava durumunu goruyorum memleketim yerine?

bakin bu bir dramdir.
  • hayırlısı ile evlenelim de kim kimin nüfusuna geçiyor pek önemli değil.
  • benim türk vatandaşlığın olmadığı için, eşim kendi kütüğünün son sayfası açılıp oraya kayıt olmuş.
    kütüğü değişmedi.
  • gerçekten öyle.
    biri bana bunun mantığını açıklayabilir mi ? bir de bunun için can atanlar var ulan hiç mi babanızın evinde gün yüzü görmediniz.
  • izmirli olmakla övünen arkadaşım geçenlerde diyarbakır-lice nüfusuna kaydedildi. çok mutluyum.
  • su salak salak başlıkları tekrardan getirmeyin önümüze. evlenmeyin lan o zaman.!
  • ilerideki eşime yapacağım en güzel sürprizdir. çorum merkeze gelsin de görsün. gerçekten gereksiz bir uygulama.
  • artık evlenirken insanlar birbirinin soyadını falan almasın, beraber yepyeni bir soyadı bulup onu alsınlar karşılıklı. kütüklerini de aynı şekilde nereye isterlerse oraya yazdırıp sıfırdan başlasınlar.
    boşanınca da işte o kurulan yuva nasıl dağılıyorsa ailenin adı da kütüğü de darmadağın olsun yok olup gitsin nüfus müdürlüğünün tozlu raflarında.
    çocuk varsa 18 yaşına kadar tek temsilci olarak kalsın, sonra kimin tarafına geçmek isterse geçip kurtulsun. yok ben geçmem, aile adımı yaşatırım derse de kendi şizofrenisi, biz karışmayalım.
hesabın var mı? giriş yap