• 24-25 belki... mümkün olduğunca erken. böylece aklınız başınıza gelip de boşandığınızda hala genç olursunuz ve hayatınıza yeniden yön verecek zamanınız ve enerjiniz olur.
  • 30 diye düşünüyorum. yalnız yaşamak da bu 30 yaşı desteklemelidir.

türk erkeklerinde genelde olgunluk yaşı 30 oluyor. 30'dan önce erkeklerin belirli bir alanda sorumluluk üstlendiğini çok nadir gördüm.

kadın ya da erkek farketmeksizin evlenmek için belirli bir süre yalnız yaşamak gereklidir. bu yalnızlık insanı çok değiştiriyor. çünkü yalnızlık yerine göre çok zor olabiliyor bu ise insana, yanındaki insanın kıymetini gösteriyor.

yakın çevreme baktığım zaman 30 yaş altı evlenen 4 tane arkadaşımın iki tanesi boşandı. diğer iki tanesi ise boşanma aşamasında. sürekli beni arıyorlar. sorunları anlatıyorlar ve eve gitmek istemediğini söylüyorlar. bu arkadaşları dinliyorum gerçekten saçma sapan konular yüzünden tartışıyorlar eşleriyle. olgun bir insanın bu tarz bir tartışmaya girebileceğini sanmıyorum. bu sebeple bence en ideal yaş 30'dur.
  • 65 diye düşunüyorum. emekli olduktan sonra eşime ve kendime vakit ayırabilirim sanırım.
  • bence 28 yaş olmalı ama bilin bakalım ne eksik.
  • yoktur. net yaş veren de maldır. sosyo-ekonomik statü, kişilik yapısı ve gelişimi gibi birçok değişkene göre kişiden kişiye değişir.
  • bence günümüz şartlarına göremi yoksa olması gereken mi o yönden bakmak lazım. şartlara göre bakarsak 30 dan aşağı zor. iyi bir iş bulsan bile düğün parası eşya parası vs vs anca.

ama 29 unda evlenen biri olarak keşke imkan olsada 21-22 de evlenseydim dediğim bi durumda yok değil. lan çocuğa yetişemiyoz anında yoruluyoruz sabır kalmamış hele 40 da baba olmayı düşünemiyorum.
  • herkesin evlilik zamani farklidir, bulunulan kosullara, karaktere/kisilige baglidir, yasla sinirlandirilmamali. kimisi 23 unde hazirdir kimisi 30u kimisi 35inde. dogru zaman ve ayni zamanda dogru kisiyi bulup bulmadigina baglidir biraz. bazen dogru kisiyi bulursun ama 10 yil sonra evlenirsin cunku sartlar bunu gerektirir olgunlasman, universite, is, askerlik derken...bazen evlilige hazirsindir ve dogru kisi karsina ciktigi an bir sene icinde evlenirsin bu da cok dogal bir durum. sahsi dusuncem hem maddi hem manevi olarak hazir hissettigin an olmali bu evlilik isi.
  • içeriden bilgi veriyorum 80 civarı
  • 28-34 arası iyidir.
  • evlenmek zorunlulukmuş gibi ideal yaş belirliyor insanlar. evlenmek insanlık suçudur. insanlığın doğasına aykırı bir durum.

sonra neden kavga ediyoruz, neden psikolojim bozuk, neden seks istemiyorum gibi sorular aratmaya başlarsınız sitelerde.
hesabın var mı? giriş yap