• bana şimdiye kadar gelen tavsiyeleri evlenme şeklinde oldu.
    edit: yapamadı..
  • erkek evlenince duzelir diye dusunme sakin, evlenince daha da kotu olacak diye dusun.
    beklemedigin ozellikleri cikacak. sen de adami sasirtacaksin belki, kolay degil 2 farkli ailede yetismis 2 farkli cinsten insanin birlikte bir omur gecirmesi.
    dikkat edilmesi gereken onemli seylerden bazilari: sana kiyamamasi, dusuncelerini onemsemesi, anlatmasi (kendini, hislerini, hayallerini), ortak hayallerinizin olmasi, ortak hobilerinizin olmasi, sen herkesten onde gelmelisin onun icin (once 2 kisilik, sonra buyuk bir aile olabilmeniz), saygi duymasi, seni korumasi, her durumda yaninda olmasi, ona guvenebilmen, seni kimseye ezdirmemesi (kimse sana onun yaninda tek kelime edememeli) vb...

ben mesela allah korusun, ilerde anneme babama-aileme bir sey olursa sadece onun yanimda olmasini isteyecegimi hissetmistim. o his bana 'evet' dedirttirdi.
  • seksle ilgili tavsiye barındırmayan liste.

sanırım sadece çocuk yaparken mecburen gerçekleşecek.
  • kusura bakma da sen eğer bu maddeleri kaleme alıp kocişinle beraber bunu noterde onaylatıp, üstüne bir de uygulatıyorsan ben senin kocişinin taa bilmem neresine...

dünyayı kendi etrafında dönüyor zanneden yazar kezbanı evliliği kocasına olup olmadık isteklerini kabul ettirmek zannediyor belli ki. bir de utanmadan buraya maharetmiş gibi bekarlara tavsiye diye yazıyor. %100 de çalışıyormuş bak sen. siz evlilik kurumunu böyle aptal saptal şeylerle ayağa düşürdükçe ömür boyu mutlu olamayın diyesi geliyor insanın tövbe tövbeee...
  • bana cok anormal gelmedi bu istekler. sadece yurtdisi tatiline eklenmesi gerekenler var, masraflari paylasmak gibi. diger maddeler beraber bir hayat kurup, beraber keyifli vakit gecirmek icin gerekli olan seyler zaten. bir de arada herkesin kendi basina/arkadaslarla vakit gecirebilme ozgurlugu olmali.
    ekleme: bir de her aksam tatli yemek cok saglikli degil bence:)
  • hepsini anlayabilirim fakat "her akşam gelirken tatlı alsın" nedir ? ahahahhahahah ben buna gülüyorum ya.
  • işin içine noter neyin girince şeyi merak ettim.
    şimdi diyelim ki kocisko pazara gitme sırasında mızıkçılık yaptı. ne yapıyoruz o zaman, noter evrakı gösterip "bö" mü diyoruz. imzaladin aslanım eşşek gibi gidecen mi diyoruz. ya da icraya verip icra memuru vasıtasıyla pazara mi yolluyoruz ? nasil tam olarak.

not: bırakın bu işleri
  • noterde yapılan evlilik ile ilgili sözleşmelerde, hukuki olarak sadece mal ayrılığı sözleşmeleri mahkemeler tarafından dikkate alınır. üstteki gerizekalıyı ciddiye alıp böyle bir işlem için notere giderseniz hem vereceğiniz taahhütname için devlete bedavadan harç öder, hem de noter personelleri tarafından taşak konusu olursunuz.

bir adet komik beyanı.
  • evlenmeyi dusundugun adam aslinda sandigin adam degil sekerim. ılizyon gibi bisi. oyun icinde oyun sankim inception
  • maddeleri görünce tuhaf geldi. yarısı maddiyat ya! hem de iki kez yurt dışı...

tavsiyeye gelince bu maddeler ışığında ancak erkeklere tavsiye verebilirim. böyle bir kadınla yuva kurmayınız, kaçınız!

sanki yuva kurmuyor konforlu hayat sürdürecek eleman arıyor bir de misafir akraba istemiyor. oldu ki işler ters gitti işten kovuldunuz ee boşar bu kadın sizi. dünyanın bin bir türlü hâli var. değişik kafalar allah allah!

edit: ha bir de her gün tatli mı yenir bu kadın obez olur aman dikkat!
hesabın var mı? giriş yap