şükela:  tümü | bugün
 • mobilya alınacaksa, kadının istediği alınacak...
  beyaz eşya alınacaksa, kadının istediği alınacak...
  elektronik eşya alınacaksa, kadının istediği alınacak...
  evde tadilat yapılacaksa, kadının istediği malzemeler ve renkler kullanılacak...
  tatile çıkılacaksa, kadının istediği yere gidilecek...

  erkek ise hesabı ödemek ve karısına, 'çok güzel bir seçim yapmışsın aşkım' demekle mükellef, aksi takdirde kadın sinirine maruz kalacak, trip yiyecek, başım ağırıyor martavalları dinlemek zorunda kalacak...

  neymiş efendim, yuvayı dişi kuş yaparmış!
 • kadın faşizminden ziyade erkek sünepeliğidir. 10 yaşında çocuk gibi kendisine her söylenene, her dayatılana kafa sallayan erkek müsvetteliğidir. adamın kendi evinde kendi yaşam tarzına uygun bi tane mobilya yok, şaka gibi.

  alt tarafı bir am sikecek, değer mi bu kadar palyaçoluğa?

  sikinizi kesin yerine anamur muzu koyun ama onurlu yaşayın. etraf tasmalı köle erkek dolu.
 • renklerin isimlerini bile bilmeyen, tül perdenin ne olduğundan bihaber andavallara dert olan varsayım.
  buyrun seçimleri siz yapın.
  acaba kadınlar çok mu meraklı elinde bir kumaş parçasıyla dükkan dükkan gezip en uygun fiyat en uygun ürün nerede diye aramaya?
  sen o sözde faşistler olmasa mağara duvarlarından öteye gidebilir miydin acaba.

  edit; entry yüzünden gelen mesajları şaşkınlıkla takip ediyorum. nedir erkekleri bu kadar korkutan anlaşılır gibi değil. içlerinde nasıl bir öfke birikmişse küfürlerin ardı gelmedi. kadınların haklılığı o kadar mı katlanılmaz sizler için. çoğu zaman hayatınızı kolaylaştıran, sizi gereksiz angaryalardan da kurtaranlar kadinlar değil mi?
 • ortak karar alamayacağın kadınla evlenmezsen yaşamayacağın faşizmdir.

  her dayatmayı kabul edip sonra niye mızmızlanıyorsunuz ki?
 • erkeklerin diktasıyla kıyaslandığında konuşulacak konu değildir.
 • aklıma, murat akay'ın hesabı bana kitledin adlı şarkısını getiren önerme. *

  karşılıklı iyi anlaşabilen çiftlerin evliliklerinde olmayan faşizmdir.
 • ev kadınındır. evde perde değişse farketmeyen birisi eve perde seçse ne olacak. ha çok ince zevkin vardır zaten eşini ikna edersin . kadınlar genelde elektronik eşya seçmez. siz de gider orta üst pahalılıkta bir şey alır getirirsiniz. kasmayın mutlu olun. yaşam birbirine üstün gelme dediğini yaptırma çabaları ile geçmez.
  başlığa yazılan giriler genelde köle gibi çalışan adam evde yatan kadın örnekleri ile dolmuş. ekşisözlük genel ergen beklentilerine göre kadın okumaz yazmaz bilmez eşini punduna düşürüp nikahı basmıştır çocuk doğurup bağlamıştır adama hayatı zindan edip seks ile terbiye edip (şunu yapmazsan vermem) sonrasında ayrılıp tazminat ve nafaka bağlatacaktır. ya canlar hiç mi ayakları üstünde duran çalışan paylaşan kadın tanımadınız. eti budu gözü götü güzel diye diye kendini geliştirmemiş iki kitap okumamış kadınlarla evlenirseniz size müstahak. bunca güzel yürekli kadın varken nasıl bu kezbanlara sarıyorsunuz anlamıyorum.
 • kadının istediğinin alınması sorun değil. sorun, kadının bitmeyen vır vırı, çenesi.
 • eşiniz ile ortak kararlar alamayacak ve her dedigine pki aşkım diyecekseniz neden evleniyorsunuz ki ? gidin bi köpek barınağına sahibinizi bekleyin.
 • perde, halı vb sebeplerle nişanı bozulan erkek arkadaşlarım mevcuttur. birisi de her şeye "hee olur" demişti çocukları doğduktan bir ay sonra boşanmıştır.