• web sitesinden belediyeye olan vergi borçlarınızı öğrenebileceğiniz ama bunun için siteye üye olmanız gereken belediye. şimdi "ne var bunda" diyeceksiniz. internet sitesine normal olarak internet üzerinden üyelik kaydı yapabilseniz birşey yok tabi. sitede bir buton var, oraya tıklayınca bir word dökümanı indiriyorsunuz ve o dokümanı yazdırıp kalemle dolduruyorsunuz. sonra o doldurduğunuz formu belediyeye fiilen gidip elden veriyorsunuz, üye kaydınızı yapıyorlar vs. ondan sonra gelip internet sitesine üye oluyorsunuz.
    sormayın canım, internet minternet derken çok gelişti bu memleket
  • e devlet uygulamasını yanlış yorumlayan belediye ..
  • 2005 yılı içinde 26 yeni zabıta elemanını işe alacaktır. bu elemanların 15'i için 2005 kpss kitapçığına aşağıdaki şekilde talepte bulunmuştur:

ortaöğrenim kurumlarının imam hatip lisesi, imam hatip lisesi (yabancı dil ağırlıklı), anadolu imam hatip lisesi, imam hatip okulu, çok programlı liselerin imam hatip programı, çok programlı liselerin anadolu imam hatip programının birinden mezun olmak.

diğer 11 eleman için ise:

ortaöğrenim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

bilmiyorum, belediye başkanının akp'li olduğunu söylememe gerek var mı?
    http://www.milliyet.com.tr/…5/07/14/yazar/asik.html
  • kutlu doğum haftasında izin almadan okullara "örtünmemek günahkâr olmaktır. başörtü yasağı, islamı hatırlatan her şeye düşmanlıktır. örtünmek ilahi bir emirdir" yazan bir broşür dağıtmıştır. bu ortaya çıktığında da bu yazının gözden kaçtığı çünkü metne güvenerek okumadan(!) basıp dağıttıklarını söylemişlerdir*...
  • "ancak başörtülüye eğitim ve sosyal sahalarda reva görülen muamele, sadece zulüm ve haksızlık olarak değerlendirilemez. aynı zamanda islam dinini hatırlatan her şeye düşmanlıktır."

ifadelerini içeren bir broşürü bastırıp dağıtmış bir laik türkiye cumhuriyeti belediyesi. başörtülüye eğitim ve sosyal sahalarda reva görülen bir muameleden bahsediyor abiler. zulüm ve haksızlık isnadı bile kesmiyor ve islam dinini hatırlatan her şeye düşmanlık olarak sınıflandırıyor. vay be! kimmiş acaba bu islam düşmanları? türban hakkkındaki kanunları, anayasa mahkemesi kararlarını uygulayan idareciler mi? neymiş reva görülen muameleler? sıkmabaşlı hanımkızları okullara almamak mı? bir kaç satırda ancak bu kadar düşmanlık saçılır ortaya. ve bunu yapan da devletin belediyesi. hele bir de bu ifadeleri gözardı edip "ne var canım bunda?" gözbağcılıkları yok mu?

ha kaypaklık yaptıklarında şüphe yok. bari mert olsalar. hep gözden kaçıyor, hep yanlış anlaşılıyorlar.
  • dinî bilgilendirmede bulunmaya muktedir olmadığının farkında olması gereken belediyedir bu arada.

neden "oruç tutmamak kişinin kendi tercihidir" gibi bir cümle yer almıyor o zaman söz konusu broşürde? bilgi değil mi o da? "dinde zorlama olmaz" hani?

ama yok, bana anca ne yapacağımı söylesinler. şunu yap, bundan sakın. iyi kul ol cennette hurilerle oynaş.
  • üstüne vazîfe olmayan işlere kalkışan belediye. herhangi bir dînî hususta broşür bastırıp talêbelere dağıtmak dîyanet işleri başkanlığının işidir, belediyenin değil. ki okullarda din dersleri varken buna lüzum olup olmadığı da ayrı bir husustur.

"(...) ancak başörtülüye eğitim ve sosyal sahalarda reva görülen muamele, sadece zulüm ve haksızlık olarak değerlendirilemez. aynı zamanda islam dinini hatırlatan her şeye düşmanlıktır. din ve vicdan özgürlüğüne açık bir müdahaledir."

şimdi ben bunu okuduğumda ortada dînî bir bilgilendirme değil, düpedüz sîyaset kokan bir beyin yıkama teşebbüsü görüyorum. kimse de çıkıp art niyetli olduğu bariz haltlar karıştıran belediyenin tek kusuru miyop olmasıdır demesin, yemezler.

insanlar ifratla tefritten başka yollar da olduğunu fark edene kadar bu memlekette birileri "bize zulmediyorlar! insan haklarımız çiğneniyor! 7.4 yetmedi mi?" diye çığırtkanlık yapmaya, birileri de "lâiklik elden gidiyor! ordu nerede? kahrolsun şeriat!" diye böğürmeye devam edecek maalesef. biz de birbirimize ayar verip gideceğiz işte. vah ki ne vah.
  • bu belediyeye elinizi kaptırmayın , kolunuzu götürürler...
    sakalınızı kaptırırsanız yüzünüzü okşarlar.
  • eğitim yardımı adı altında zilyon tane öğrenciye 2*200, toplam 400'er lira para dağıtan belediye. çok güzel hareketler bunlar! yardımı alan öğrencilerin hiçbiri bunu eğitimde kullanmayacağını röportajlarda dile getiriyor.

zaten 200 lira eğitim yardımı mı olur? ihtiyacı olmayanlara da dağıtacaklarına, yardımın adına yarışır şekilde dağıtılanların 5'te 1'i gerçekten ihtiyacı olan çok yoksul kişileri belirleyip yardımda bulunsalar daha doğru olmaz mı? olur da işte daha çok kişiye elimiz değsin, daha çok kişiyi fethedelim muhabbeti dönüyor ortada zaten. seçim dönemi şaşırtmıyor.
hesabın var mı? giriş yap