• türkçe pop müzik şarkılar
    bu ezber yeteneğimi akademik anlamda kullansaydım ortalamam yükselirdi( gerçi ezberlemek değil öğrenmek daha faydalı)
  • veseyese yesnen fekke ade bekkey
    tubikum haa maskitirana
    ateşi tanim beyki tanim tava
    kumpada lumpada lumpampa
    kubidipdibiya.
  • şunun iyi bilin ki prensim, kabaran okyanusların atlantis'i ve onun görkemli kentlerini yuttuğu sıralarda o güne kadar görülmemiş bir çağ başlamıştı. aryas'ın oğullarının doğduğu bu çağda, dünya üzerindeki uygarlıklar, gökteki yıldızların mavi parıltıları kadar dağınık fakat belirgindi. işte bu sıralarda conan geldi. çelik bilekli elinden kılıcını hiç bırakmayan bu kara saçlı savaşçı, tüm uygarlıkları sandallı ayaklarının altında çiğnemek istiyordu.
  • eğitim, bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve kasıtlı olarak istendik değişme meydana getirme sürecidir.

lisede eğitim derslerinin sınavlarında 5 puanlık kesin soru olduğu için zorla ezberlediğim eğitimin tanımı.
  • meydan larousse ansiklopedilerinin 20 adet cilti vardı. her bir ciltin başlangıç ve bitiş harf gruplarını nasıl olduysa ezberlediydim. sanırım her gece uyurken karşımdaki kitaplıkta olmaları dolayısıyla, halen ezberimde:

a-ant, ant-bas, bas-cam, cam-dam, dam-dün, dün-fel, fel-gla, gla-her, her-isa, isa-kar, kar-kro, kro-mag, mag-mil, mil-not, nou-per, per-rom, rom-sığ, sığ-taf, taf-uya, uya-zwi.

bundan daha saçması çıkamaz ya, yok.
  • hidrojen - lityum - sodyum - potasyum - rubidyum - sezyum - fransiyum .... periyodik tablo ezberlenmiş ve hala unutulamamıştır.
  • ilki şuydu: six silly sisters selling shiny shoes.
    ikincisi ise şu: ıf a dog chews shoes, whose shoes does he choose.
    genelde her şeyden dönüp döneklik yaptığımızdan dilimizde dönüyo, rahatta kal cambly.
  • ösym numaram, böyle bir numara yoktur heralde uzun zamandır, 90 larda vardı.
  • istanbul üniversitesi işletme fakültesi yıllarından.

amerika'da başarılı olmuş şirketlerin 8 temel özelliği

1-pesin hükümlü eylmden yana olmak

gerisimi hatırlamiyorum ama bu retorik yıllardır hafızamdan silinmiyor.
  • buzlu çayın ferahlığı şeftalinin bombastik aroması
hesabın var mı? giriş yap