şükela:  tümü | bugün
 • kaynak1
  kaynak2
  abd’li lockheed martin şirketi, tepki çekici bir karara imza attı. şirket, f-35 lightning ıı savaş uçağı ile ilgili olarak açılan web sitesinde bulunan “küresel katılımcılar” listesinden, türkiye’nin adını sildi.
  f-35 olmadı ilerdeki yıllarda f-1453 olur o da olumlu.
  ilgili site
  edit: hazır uçak konusu açılmışken 2011 yılından hatırlatma: görsel
 • muhtemel erdoğan açıklaması: sorun değil onların f35'i varsa bizim allahımız var.

  tanım: resmi olarak f35 projesinden çıkartılmamızla alakalı bir başlık. o değil de parayı geri verseler bari.
 • f-35'lere fırlatılacak levyelerle biz onlardan daha güçlüyüz.
 • ileriki nesiller: "akp dis politikasi nasildi amca?" diye sorduklarinda;

  "parasi ödenen s-400'leri depoda cürüttük, f-35'leri alamadik bile yavrum" dersiniz.
 • parayı da geri vermiyor şerefsizler borç alan akraba gibi
 • kendi ka-fa 1500ümüzü ürettiğimizden çok da önemli olmayan gelişme.
 • bildiğimiz kadarıyla şuan f-35 için lockheed martin türkiye'den parça tedariğine devam ediyor. yani türkiye hala anlaşmada kendi üzerine düşeni yerine getirmeyi sürdürüyor.

  buna rağmen işinin ehli emekli generaller ise türkiye ve diğer paydaş bir çok ülke için f-35 projesinin bir sömürü tuzağı olduğunu uzun uzun anlattı.
  konuyla ilgili olarak emekli hava pilot tümgeneral beyazıt karataş'ın diğer söyleşileri, ropörtajları okunabilir.

  türkiye' nin f-35 projesinden cebren ve hile ile çıkarılması aslında yerli muharip uçağının yapımı için bir fırsattır. şuan envanterdeki f-16 lar sayesinde türkiye'nin acil bir muharip uçak ihtiyacı bulunmuyor. acil bir hava savunma sistemi(hss) ihtiyacı bulunuyordu bunu da s-400 ile giderme yoluna gitti.

  kısacası abd nin kaybı türkiye'nin hayrınadır.
 • bu davranışlar, tıpkı 2011 yılında israilin heronları vermeyi reddetmesinin ardından dünyanın en üstün teknolojili iha ve sihalarını yapmamız gibi, dışa bağımlılığı azaltacak şekilde bizim günün birinde mutlaka savaş uçağı üreticileri arasında yer almamızı sağlayacaktır.
  gücümüz var, potansiyelimiz var, donanımımız var, sanayi ve teknoloji imkanlarımız ve yetişmiş insan kaynağımız var. o güçlü irade de hakim.
  yerli ve milli teknoloji hamlesi atılımlarıyla tıpkı son yıllarda birçok alanda kendi öz isimlerimizi yazdığımız gibi, yerli savaş uçağında da bizi "ev sahibi" yapacak hamleler mutlaka gelecektir.
 • amk sinirden delircem ya! ulan bu tür projelere girmek için ilk beş yıl beş kuruş para istemeyen ülkeler var! sen nasıl böyle bir projeden aptalca hatalar yaparak kovulursun! f35 gibi bir hayalet savaş jetini nasıl kaçırırsın elinden. o s400' leri kaç kere kullanma şansın olacak? onu siktir et açık tutma ihtimalin bile zayıfken ne sikime gidip bunları alırsın?
hesabın var mı? giriş yap