• #fahişyemeğeboykot hashtag'i ile x platformu üzerinde başlatılmış olan boykot çağrısıdır.

son yıllarda kalitelerinde ciddi düşüşler olan cafe ve restoranlardaki yiyecek ve içecek fiyatlarındaki fahiş fiyat artışına karşı başlatılan boykuttur.

mevzu sadece enflasyon değil. bu ekonomik ve sosyolojik şartları fırsat bilip ücretlerde fahiş artış yapan her bir işletme için bir uyarı niteliği taşımaktadır. boykot edilen şey, işletmelerin fırsatçılığıdır.

hashtag altında bir adet anket ve insanların görüş ve düşüncelerine bakılırsa hızla geniş kitlelere yayılan bir çağrı olmuş durumda.

yiyecek, içeçecek sektörü için yapılan bu boykot çağrısı, ileride zincir marketler ve akaryakıt sektörü için de uygulanabilir.

edit: yazar bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine, yapılan anket sonucunu da paylaşmak istiyorum. ilk boykot 20-21 nisan, cumartesi ve pazar günlerini kapsayacak şekilde olacak.

link

edit2: ancak, sadece bugünlere bağlı kalınmaması, kayda değer bir sonuç alınıncaya kadar bu boykotun kararlılıkla devam ettirilmesinden yanayım.

edit3: biz dışarıda yemezsek ölmeyiz. ama bize bunu yapan aç gözlü, fırsatçı esnafın, bu ekonomik şartlarda ne kadar dayanabileceğini hep birlikte göreceğiz.

edit3: bir yazar arkadaşımın çok güzel bir tespiti olmuş. covid zamanında biz esnafımıza sahip çıktık. onlar ise, ilk fırsatta bizden faydalanmaya çalıştılar. bu ihanetin mutlaka bir bedeli olmalı.
  • küçülmüş porsiyonlar, kalitesi düşmüş ürünler ve fahiş fiyatlı yemeklere boykot !!

20-21 nisan'da cafe ve restoranlara gitmiyoruz !!

#fahişyemeğeboykot
  • boykot düşünmüyorum. siz önden buyurabilirsiniz ama.
  • fiyat pahalı, bırak kardeş kalsın demek gibi satıcıyı eriten bir cümle yoktur.
    toplu halde gidip satıcıyı demoralize etmek gerekir.
    aylık 60bin lirayla yetinmeyi bilsinler.

edit: eskiden ayda en az 2bin lira bu gözü aç heriflere meze ediyordum.

doğru yolu buldum; kilosu 25 liraya patlıcan alıp yakındaki fırına 20 liraya 3 kilo közletiyorum.
    akşam yemeklerini bu şekil geçiriyorum.

bu heriflere vereceğime ot yerim
  • destekliyorum. adamların zam yapmasında dolar veya enflasyonla bir ilgisi yok.
  • kesinlikle ! benzin de almayalım bence. elektrik, telefon faturaları da az buz değil.ayakkabi ,kılık kıyafete de gerek yok.en iyisi gidip ıssız bir adada survivor takılalım.avlanarak da beslenebiliriz arkadaşlar, atalarımız yapmış biz niye yapamayalim.
  • geç bile kalındığını düşündüğüm. fiyatlar normalleşmeden gitmeyeceğim.
  • aile olarak biz zaten yemiyoruz.

ha çok matah da bizim mi paramız yok.

hem bi boka benzemiyor hem de çok pahalı ve paramı ona harcamak istemiyorum.

evde sıvaları yesem de istemiyorum, o kadar yani.
  • boykot edip gitmeyip ne yapacaksın.ogle yemeginde taş mı kemirelim.en dandik yerde çorba 50 tl den başlıyor.bu işin çözümü yok devlet el qtmadikca.simdi boykot edersin 2 gün sonra gene gideceksin.
hesabın var mı? giriş yap