• devletin tespit edip evlerine el koyması gereken, sarı sitede onlarcası olan akbaba sürüsüdür. devlet faizi indirmiş ilk ve tek ev sahibi olacaklara fırsat vermiş. sen gidip yüzde 20-40 arasında zam yapıp faiz indirimini kadük hale getiriyorsun. kiraları da 2 3 katına çıkardınız, faiz indirimi sonrası evlere zam yaptınız; insanlar ev kiralamasın mı ev almasın mı tam olarak ne istiyorsunuz???? nerede barınacak bu insanlar????
    serbest piyasa diye anıracaklara baştan söyleyeyim barınma en temel haktır. gidin ötede zırlayın.
  • bu ülkede hiç bir şeyin fiyatının düşmeyeceğine dair güzel bir kanıt oldu. fiyat bi kere çıktı mı asla altına düşürmüyorlar. gerek devlet gerekse halk el birliğiyle bu oyunu sürdürüyor.

99 depremi hariç ben ülkede daire fiyatlarının düştüğünü hiç hatırlamam
  • sabah baktığım evin fiyatı 1.6’dan, 2.3’e çıkmış…

devletin el koyma gibi durumu olmaz, ama rapor alınıp fiyat sabitlemesi yapılabilir.
  • devlet bu krediyi toki'nin yeni yapacağı ucuz konutlar için uygulamalı.

hazırda bitmiş evler için değil.

toki de maliyetine evleri halka satmalı.

işte o zaman emlak piyasası biraz regüle olur.
  • yaptıkları şerefsizlik olmakla birlikte, devlet evlerine el koysun denilen saçmalığı mantıklı bulmadım. köy kahvesi yorumlarınız güldürüyor.
  • henüz bir faiz indirimi söz konusu değil.
  • toki nin yaptığı ev de resmen şehir dışı, kent merkezi için yapacak da bişey kalmadı sanırım artık geçmiş olsun
  • devletin hiç bir şey yapmadığı olaydır.

aylardır ev değişikliği için sarı sitede ilan kovalıyorum. favorilerime ekliyorum. her hafta zam koyan ev sahibinden tutun ilk koyduğu fiyatı 3x artırana kadar her çeşit insan var. acayip fahiş hareket yapanlarını tek tek ekran görüntüsü ile kanıtlayarak cimere yazdım. hiç bişe yapamayız diye cevap attılar.

bu ev sahipleriyle tek başımıza savaşıyoruz anlayacağınız.
  • ülkedeki hemen herkesin çıkarcı olduğunun kanıtıdır.

bizim bizden başka düşmana ihtiyacımız yok gerçekten.
hesabın var mı? giriş yap