• akıllara cahit zarifoğlu'nun şu cümlelerini getiren monttur;

"burası dünya! ne çok kıymetlendirdik. oysa bir tarlaydı; ekip biçip gidecektik."
  • bana rüştünü ispat etmiş edebi bir eserden alıntı yapacak ilhamı veren monttur.

"bu devir, sıradan insanın en parlak zamanı; duygusuzluğun, bilgisizliğin, tembelliğin, yeteneksizliğin, hazıra konmak isteyen bir kuşağın devridir. kimse bir şeyin üzerinde durup düşünmüyor. kendisine bir ülkü edinen çok az. umutlu birisi çıkıp iki ağaç dikse herkes gülüyor: “yahu bu ağaç büyüyünceye kadar yaşayacak mısın sen..?” öte yanda iyilik isteyenler, insanlığın bin yıl sonraki geleceğini kendilerine dert ediniyorlar.
    insanları birbirine bağlayan ülkü tümden yitti, kayıplara karıştı. herkes, yarın sabah çekip gidecekleri bir handaymış gibi yaşıyor. herkes kendini düşünüyor, kendisi kapabileceği kadar kapsın, geride kalanlar isterse açlıktan, soğuktan ölsün, vız geliyor..”

fyodor mihailoviç dostoyevski'nin budala adlı kitabından
  • gerçekten beğenerek mi almış, kazıklanmak için mi almış merak etmedim değil.

neden satın alındığı anlaşılmayan monttur.
  • sabancı ailesinden olmak bile yetmez bazen. ama böyle bir mont ve servis edilen haber sayesinde, onu tanıyanların sayısı en az 2 katı artacaktır. belki de 20 katı, bilemedim.

aslında parayı monta değil, reklama vermiş. bazen çok daha fazlasını kazanmak için, bazen de tanınırlığın verdiği anahtar ile farklı kapıları açmak için bu tarz haberler işe yarayabiliyor.

monta ayırabileceğim üst limitten 100 kat daha pahalı olan monttur.
  • ducatiadını duyunca heyecanlandım bir an, kendi kendime dedim "ulan zengin olayım alıcam bende bu monttan". ta ki fotoları görene kadar. o ne çirkin şey lan?
    üstüne para versen giymem.
  • aklimda tek bir soru var.
    (bkz: faruk sabancı kim?)
    tanım girmek gerekse hiçbir şeye benzetemedigim mont.fiyatını bilmesem hayatta giymem.
  • kelimenin tam anlamıyla (bkz: kitsch) bir monttur. zenginim, istediğimi alırım, giyerim, yerim, içerim deyince böyle oluyor işte.
  • alırken bile yatırım yapılan monttur. kullan iki sene sonra sat türk lirasına göre kardasın.
  • zannediyorum ki benim 100 liraya aldığım suni deri ceketim bütçemi 60 bin dolarlık bu montun faruk beyin bütçesini sarstığından çok daha fazla sarsmaktadır.

yani diyorum ki herkes gelirine göre giyiniyor çok da şey etmeyin.
  • dünyada sadece 4 adet olan montmuş.

ya ben yanlış anladım ya da bir üçkağıt var bu işte.

dünya da sadece 4 adet olan mont eğer kişiye özel ürerilmiyorsa beden konusu nasıl çözülüyor?
    s m l xl olarak 4 adet mi üretildi?

ya da lord of the rings serisindeki one ring gibi taşıyıcısına göre boyut mu değiştiriyor bu mont.

hepsinden öte ben neden bu konuda bu kadar efor harcadım ona üzüldüm şimdi.
hesabın var mı? giriş yap