2100 entry daha
  • bu saatte hala uyanık olmak.
    geceyi gündüze tercih etmek.
    bir de o elin gayri ihtiyari hep kafayı kaşıması.
  • geç saatte yatağa girilmesinin ardından bir şeylerin düşünülmeye başlanması, sonrasında uyumak için gözlerin kasılarak kapatılması ve yorgunluktan bitap düşene kadar uyuyamama.
  • sürekli stresli olmak, geceleri uyuyamamak ve uyumadan acaba bunu böyle yapsaydım nasıl olurdu diye senaryolar yazmak.
  • yılmak.

yıldığının farkında olmak.

uzun süre milim milim titizlikle yaptığı kumdan kaleyi mükemmel hale getirmeye çalışmak

ama yaptığı şeyin kumdan olduğunu, vakti gelince yıkılacağını bildiği halde kusursuz olmasına çalışmak

yılmamış gibi yapmak.

*
  • sebep midir, sonuç mudur bilemem ama kesinlikle yalnızlık.
  • korku ve yalnızlık
  • geceleri uyuyamamak,tum ev ahalisinin uyanik oldugu saatlerde de uykuyu tercih etmek. adapte olamamak,karsisindaki konusurken kendini verememek.
  • harekete geçmekte zorlanmaları (bkz: mental fatigue)
  • fazla düşündüklerini düşünmeleri.

-çok düşünceli bir insansınız.
    +öhöm. yok canım estağfurullah.
    -gerçekten öylesiniz.
    +(ne demek istedi acaba? ilk cümlede ince biri olduğumu, ikinci cümlede ise haddinden fazla düşündüğümü ima etti sanki. eğer öyleyse bu kanıya nereden vardı ki? tamam, tahmininde haksız sayılmaz ama bu konuya dair elinde herhangi bir kanıt yok. aynı şeyi geçenlerde münir de söyledi. hadi münir söylesin, onu anladık ama bu kadının ne haddine? ilk defa görüşüyoruz, doğru dürüst tanımaz etmez. imam hatipler kapatılsın! hem düşünüyorsam kendi iyiliğim için düşünüyorum. zararı da, yararı da bana. sana giren çıkan ne? saçmalıyorum... kadına da durduk yerde ithamda bulunduk. hak yeme! aklımdan geçenleri bilse şu an yüzüme bile bakmaz. sakallarım da iyice uzadı. ali şen başkan, fenerbahçe şampiyon. yok yok, yine abartıyorum sanırım. altı üstü basit bir cümle işte. her şeyin altında bir şey daha aramaktan oluyor bunlar. kadın, nazik biri olduğumu söyledi. teşekkür et ve geç işte. neden mütevazilik yapayım derken zıtlık yaparsın, düşünceli olayım derken fazla düşünceli olursun ki. yine kantarın topuzunu kaçırdım. ayarını bozduğun kantar, gün gelir seni de tartar! bir bok düşündüğün falan yok. kendi kendine tribe girmekten bık artık, usan! çalmaktan usan! evet, düşünceli biriyim ve hatta fazla düşünceli biriyim. ama bu kadın...)
    -beyefendi, iyi misiniz?
    +pardon, dalmışım.
    -sıranızı verdiğiniz için tekrar çok teşekkür ederim.
    +ne demek, rica ederim.
    -gerçekten çok düşüncelisiniz.
    +(bunu yapma işte ya. bunu bana yapma! çok düşünceli olduğ...)
    -endişeli bir haliniz var. aceleniz varsa arkanıza geçebilirim.
    +... yo hayır, acelem yok. bir şey düşünüyordum da.
    -evet, düşünceli olduğunuz belli oluyor.
    +(or... os... pu!)

edit: imha.
  • insan iliskilerinde sorunlar.
2084 entry daha
hesabın var mı? giriş yap