• - ferrariyi batmaktan kurtaran modeldir. -

şöyleki 1987-1991 yılları arasında 1315 adet üretilip 2 adeti enzo ferrari nin şahsına verilen(modena daki evinin garajında hala durmakta imiş bu 2 araba) 3 adeti ise museo ferrari için ayrılan. gerçek müşterilere satılan toplam 1310 adet otomobilden(tamamı 400.000$+taxes fiyatla satılmış bu arada) ferrari spa ya araç başına 310.000$ kar bırakarak toplamda 410.000.000$ kar ettiren ve tamamı o yıllarda iflas eden egzotik otomobil üreticileri(lamborghini-lotus-aston martin) arasından sıyrılarak bu günkü konumuna ulaşmasını sağlayan ferrari tarihinin en önemli yol otomobilidir.
  • inanılmaz konforsuzdur... tam olması gerektiği gibidir...
  • jeremy clarkson'ın tabiriyle, "twin-turbo charged v8 go kart".
  • 200 mil/s hız barajını aşan ilk seri üretim otomobildir. gerçeğini geçtim, maketi bile insanı heyecanlandırmaya yeter.
  • 80'lerin sonu 90'ların başında çocuk olmuş bünyelerde test drive 2 ile hafızalara kazınan, iç tasarımı son derece sade ve basit olmasına rağmen dış tasarımı bir daha yapılamayacak kadar karizmatik olan efsane otomobil.
  • 1987'de üretilen ilk ve tek siyah rengi maradona'ya hediye edilmiş araç. üstelik ferrari'nin 40.yılı için üretilen araç için enzo ferrari "en beğendiğim model" demiş ölmeden...
  • enzo ferrari "mühendislerime dünyanın en iyi spor otomobilini üretmelerini söyledim, ve şimdi onun yanında duruyorum" dediği '87 üretimi araçtır. enzo'nun yapımında rol aldığı son ferrari modeli diye tarihte bir dipnot vardır,bizzat gördüm.
  • kanimca su ana kadar yapilmis en baba ferrari tasarimi.
  • kerem gök ün anlatımıyla ırak'ta bulunan bir tanesinin hikayesi.
    https://m.youtube.com/watch?v=3cavrjjtsd0&t=17s
  • kendisine araba diyen yazarları kınıyorum.

son gerçek ferrari'dir bana göre. arka spoilerinin hastasıyım.
hesabın var mı? giriş yap