şükela:  tümü | bugün
 • müthiş haksızlıkların döndüğü söylentilerinin olduğu davalardır. parayı basanın çıkmasından tutun da, ispatsız delilsiz içerde tutulan ve hatta hüküm giydirilen onlarca insana kadar. elbette bunlar şahsımın iddiları değil duyumdan ibaret iddialardır.
 • “tecrübeli yazar, sana buradan ulaşmak çok canımı sıksa da biliyorsun terörle yargılanıyorum. bana inandığına ve benim için uğraştığına hiç şüphem yok. 7 yıl üstümde taşıdığım silahlı kuvvetler-harp okulu üniformasına veda etmek, devletin şerefimle taşımam için verdiği silahı teslim etmek, ailemin emaneti soyadımın vatana ihanetle kirletilmesine sebep olmak, tüm silah arkadaşlarıma karşı kaybettiğim itibarım... en sonuncusuysa, zaten yaktığım gençliğimin sönmeden geleceğimi de yakmış olması, kusabileceğim son cümlelerdir. bunları zaten o gece “beyler, size yüklediğimiz silahlı kuvvetler gücünü artık kullanma zamanı geldi“ dediklerinde anlamıştım. keşke farklı şekilde bu konuşmaları yapabilseydim ancak bu olmayacak. duruşmaya çıkmayı reddedip huzur içinde aranızdan ayrılıyorum. hakkını helal et, hakkım helal olsun.”

  gözümdeki yaşlarla tanımı da yapıp formata uyalım.
  t: bana kardeşten yakın arkadaşımı kaybettiren davalardır.
 • bu davaların ilerleyişi...

  eğer fetöş ibnesi ile eskiden fotoğrafınız varsa veya onu tvlerde halkın önünde hatta mecliste övüp koruduysanız şu an yüksek makamlara gelmişsinizdir!
  yok yıllarca fetöyü eleştirmiş ülkenin başına iş açacağını ön görmüşseniz büyük ihtimalle terörist olarak yaftalanacaksınız. fetöyü eleştiren yazılarınız, kitaplarınız, tv yayınlarınız bile olsa fetöcü olduğunuzu söyleyen birisi varsa fetöş ibnesi ile fotoğraf çektirmiş siz suçlu olursunuz.
  örnekler çok, tvlerde fetöyü savunup, bankasından yüksek meblada kredi çekerseniz ödüllendirilirsiniz, eğer memur maaşınızla bankasından komik miktarda kredi çekerseniz mesleğinizden olursunuz. hatta yakın akrabanız çekerse memur olamazsınız. ama kardeşiniz fetönün darbe yapan generallerinden ise basdanışman veya büyükelçi olabilirsiniz.
 • yıl sonuna kadar bitirilecektir.