• sinan akkol ve ömer faruk akıncı'nın ortaklarından olduğu hyper casual oyun geliştirme şirketi. disket kutusu isimli youtube kanalının arkasında da aynı ekip vardır.
  • twitter'da dolaşırken ps 5 dev kit ve test kit edinmeleri hakkında tweeti anasayfama düşen şirket.

firmaya biraz baktım ve mobil' in gutter klasmanındaki hyper-casual türünden oyunlar geliştirdiklerini gördüm. şu anki flagshipleri weld it 3d ve ps 5'in kütüphanesine hem oynanış hem de monetizasyon olarak aşırı uzak bir oyun. hedef, kullanıcı reklamlardan bezip silene kadar onu oyunda tutmak.

hyper-casual alanında daha fazla fikre ulaşmak için "fikrinizle gelin, oyunu biz yapalım" tarzı bi program bile başlatmışlar.

merak ettiğim bu tür dip seviye oyunlardan sermaye edinip sanatsal değeri olan ve daha teknik oyunlara yönelme gibi bir niyetleri var mı acaba? yoksa sadece direkt hyper-casual türünde daha geç bezdirme alanında uzmanlaşıp dev bi sermaye sahibi olma niyetleri mi var? eğer hedef buysa ps 5 dev programına neden başvurdular? her şekilde yolları açık olsun tabii ki.

sinan akkol'un da şirketin ortaklarından biri olması hyper-casual basamağı ile şahsına münhasır ve fikir-sanat anlamında daha yüksek değeri olan oyunlara da yönelme ihtimalleri olabileceği umudunu verdi bana.
hesabın var mı? giriş yap