• karaköy'de yeni açılan fotoğraf odaklı mekandır. sanatçı kitaplarının yanı sıra fotoğraf tarihi ve teorisiyle ilgili kitaplar, dergiler, çocuk kitapları ve bağımsız yayınların yer aldığı bir kitapçı olduğu gibi üçüncü dalga kahveci yönüyle de öne çıkmaktadır. düzenleyeceği atölye ve söyleyişi gibi etkinliklerini merakla beklemekteyiz.

http://filbooks.net/
  • gectigimiz haftalarda acilisi yapilmis, salincakli mekan. http://www.ntv.com.tr/…r-fil,nxvgrnzmt0czvawhtxoguw
  • karaköy'de kafelerin bulunduğu ve sanırım asıl adı kemankeş sokak olan ancak halk dilinde kafelerin bulunduğu sokak olarak bilinen sokaktaki kafe. tam karşısında merkez meryem ana kilisesi bulunmaktadır. (bkz: merkez meryem ana kilisesi)

kafenin kitapçı yönünü bilmiyorum ancak kafe yönüyle beni oldukça memnun etti. özellikle dekorasyonu harika, saatlerce içeride huzurla oturabilirsiniz. mavi rengi her yerde abartmadan kullanmaları çok hoşuma gitti. kafenin içinde iki adet salıncak var, sevgilinizle karşılıklı sallanıp birbirinize kitap falan okuyabilirsiniz, vardır aranızda öyle romantikler.

son olarak çalışan hanım kızlar oldukça güzeller allah sahiplerine bağışlasın, güler yüzlüler ve müşteri memnuniyetine önem veriyorlar.
    sanırım bundan sonra sıklıkla uğrayacağım.

düzelti: yazdıklarım viral gibi olmuş ama valla ne sahibini tanırım ne de çalışanını. hayalimdeki kafeye çok benzediği için ister istemez övmüş olabilirim.
  • şu an bu entry'yi yazdığım güzide mekandır. kitaplığı fotoğraf ve görsel sanatlar konusunda bulunmaz nimettir. ama gözünüzü seveyim artık üst kattaki daktilonun yanına kitap koyup fotoğraf çekmeyin.
  • gerek dünya tatlısı çalışanları gerek kahveleri gerekse de haftaiçleri yoğun olmadığı saatlerdeki mekanıyla gönlümde taht kurmuş karaköymekanıdır. salıncakta fotoğraf çekilmek için yukarıdaki masada bekleyen ama çaktırmayan çok insan uğrar, siz onlardan olmayın. ortamın tadını çıkarmaya bakın. müdavimi olucağınıza eminim.
  • bar'ın arkasında dinçer adında eli ayağı durmaz süper bir çalışan barındırmakta olan karaköy mekanı.
  • keşke karaköy'de yada yakınında bir yerde otursamda hep gelsem dediğim ve suan içinde merkez bankasının öglen tatilinin bitmesi için beklediğim şukela yer.

bu çikolatalı kurabiyeyi güzel yapmışsınız allahsızlar.
  • işletmecilerin mekanı dizayn ederken, bir grup ergen kız ya da erkeğin (ki yaşları fark etmez ergenlik ömür boyu) salıncaklarda fotoğraf çektirmek için sıra bekleyeceğini düşünmediklerini tahmin ettiğim mekan.

kahveler lezzzetli. mekan ferah. zaman geçirmek için ideal. ta ki birileri tarafından bu salıncak pozunun istekrarmda popüler olması ile bütün sistem bozulmuş. yani bence. belki de ben yanıldım, belki de işletmeciler bu durumdan memnundur bilemem.

ayrıca çay 5 lira sizce de çok değil mi ?

ok mekan şartlar kira haklısınız da flat white 10 lira iken çay 5 lira olmuyor ya. belki de flat white zamlandı bilemem.
  • fiyatları gereksiz tuzlu tamam ama ben tek bir şeye takıldım.

o lavabonun kapısı neden buzlu cam? içeride klozete oturdun mu, ayakta mısın her şey belli oluyor. erkek ve kadın tuvaletleri yan yana ve mevzuyu bitirene kadar "acaba beni izliyorlar mı?" düşüncesinden ucunda kalıyor. bunu yapan abiler hiç mi düşünmemiş anlamadım?
  • bi kafe ve çalışanları çok sempatik ve tatlı ama kafenin içinde fil yog...

fil olsun, fil mühim...
hesabın var mı? giriş yap