• çamaşır makinesinde yıkanıp,bozulmadan çalışmaya devam eden modelleri de vardır.
  • gün geçtikçe ilköğretim okullarında öğrencilerde bulundurulması istenen teknolojik hededir.*

gerekçesi ise: internetten yaptırılan ödevler için internet kafelere giden öğrencilerin bu ödevleri flash disklerine kaydetmelerini sağlamak ve okula bereberinde getirmelerinin gerekliliğidir. ayrıca evinde bilgisayarı olanların bir çoklarında yazıcı olmamasından dolayı flash diske kaydettiklerini dı$arıdan yazdırmalarına da yarar.

lise ve üniversitelerdeki durumu bilmiyorum; ama, anahtarlıkların olmazsa olmazı olmaya ba$lamı$tır.
  • "teknoloji gelişimi nası oluyo yaa" diyen bir insanoğlu çıkarsa karşıma, vereceğim cevaptır. bunun 16 mb'lık olanı girmişti eve, takıyordun bilgisayara istediğin şeyi atıyordun, çıkarıyordun. o nasıl bir şeydi öyle. hayran hayran bakıyordum.16 megabayt ne demek, at at bitmez içine.
    şimdi 2 cm uzunluğunda 4 - 8 gb'lık usbler var. 1 tb'lik harddisk var avuç kadar. 15 sene sonra biri çıkıcak "ben küçükken usb vardı düşünebiliyor musun? hahhaahh" diyecek. enteresağn..
  • nasil yapildigini merak eden merakli bunyelere uretim bandini gosteren su videoyu takdim ederim.
  • bazıları çamaşır makinesinde yıkanmalarına rağmen bozulmayan ufaklıklardır.
  • acil lazım olduğu hiçbir zaman kendisine ulaşılamayan şey.
  • ilk seferde girmiyor bu meret. çeviriyorsun, yine girmiyor. üçüncü deneyişinde başarıyorsun ancak. halbuki ilk deneyişinde doğru tuttuğun halde hemen vazgeçeceğine biraz daha uğraşsaydın o 8 saniyeyi kaybetmeyecektin boş yere.
  • bunlara örneğin 4 gb'lık film kopyalamaya çalışıldığında yeterli boş yer yok hatası alınır. halbuki çok daha fazla boş yer vardır. bunun nedeni fat32 dosya sistemine 2 gb'dan fazla büyüklükte tekil dosya kopyalanamamasıdır. dosya sistemini ntfs'e çevirerek bu dertten kurtulabilinir. format menüsünde ntfs yoksa; 'aygıt yöneticisi'ne girip, 'disk sürücüleri'nden kullanılan usb aygıtının özelliklerine girilmeli ve 'ilkeler'den "performans için en ugun duruma getir" işaretlenmelidir. bundan sonra format menüsünde ntfs dosya sistemi ortaya çıkar.
  • nasıl oluyorsa hep 3. denemede takabiliyorum bu aleti. şeytan icadı.
  • bunlardan en gariban olanlardan biri benim emektar kingstone. çalıştığım yerde takılmadığı bilgisayar, haşır neşir olmadığı notebook, ilişkiye girmediği netbook kalmadı. bilmem kaç kere yere düştü. pantolonun cebinin içine siniştiği için çamaşır makinesinde yıkandı. tüm bunlardan arta kalan vakitlerinde ise evdeki 2 bilgisayar arasında mekik dokuyor, getir-götür, kopyala-taşı işlemlerine bakıyor. bereket ağzı var dili yok. hele bir de olsa "sayende hayat kadını gibi oldum" diyerek bana bağırır, "nereye ait olduğumu bilmiyorum, .....m böyle teknolojinin ızdırabını" deyip alkole başlardı.
hesabın var mı? giriş yap