• twitch yayımcısıysanız, bir iki düzenleme ve eklenti ile "ne dinliyorum" olayını izleyenlerinizle paylaşabilirsiniz. ha diğerleri de yapıyor o ayrı ama bu, sistemi yormuyor hacılar...
  • mp3, mp4, aac, cd audio, wma, vorbis, opus, flac, wavpack, wav, aıff, musepack, speex, au, snd, dsd gibi formatları stok haliyle çalabilen player. ekleyeceğiniz componentler ile neredeyse adını bildiğimiz tüm formatları çalabiliyor.

özelleştirme konusunda ücretsiz bir programa göre çığır açmış durumda.

- facets componentini kurduktan sonra müzik kütüphanenizi albüm kapaklarından oluşan bir görsel şölene çevirebilirsiniz. ayarlarından kısaca "*.jpg" şeklinde klasör içinde albüm kapağı aratma seçerseniz tek tek uğraşmaya gerek kalmıyor. düzen tertip konusunda takıntılı olsanız bile çok basit işlemlerle tatmin olabilirsiniz.
    - biyografi componenti yükleyerek çalan şarkının şarkıcının albümün vs bilgilerini otomatik olarak database'den alabiliyorsunuz. last.fm, wikipedia database'lerden sadece bazıları.

kendi yaptığım ve kullandığım tema şu şekilde;
    http://i.hizliresim.com/z50r87.jpg
  • sacd formati calmak icin:
    (bkz: #65614209)
  • audio player' lar ikiye ayrılır gözümde: foobar2000 ve diğerleri.
    sade arayüz, kaynak cimriliği, özelleştirilebilme, ek component zenginliği.
    süper.
  • sadece global hotkeyleri icin bile kullanilacak audio player. benim gibi sarkilari ileri geri sarma hastasi iseniz bunun uzerine bulunmuyor. hele ki macro tuslari olan klavye ve mouse var ise adeta sizin icin yaratilmis hissi yaratiyor.
    bunun yaninda dsp yonetimi de son derece kolay ve kullanisli. eger kafaniza uygun bugsiz bir arayuzde bulursaniz isvicre cakisi degmeyin keyfinize. gerci ben bulamadim ama neyse.
  • yeni bir bilgisayar aldığım ve ya harddiskime format attığım durumlarda, yeni sisteme ilk kurulan programlardan bir tanesidir. o derece mükemmel bir programdır, office, photoshop falan hak getire bunun yanında.

tabi artık bilgisayarında müzik bulunduran insan sayısı da azaldı, eskisi kadar ragbet görmüyor bu gibi programlar. eski toprağız ama biz, foobar2000 ve ben, spotify falan yaramaz bize.

gel, taskbarımın en başında hep dur foobar2000. ora senin yerin.
  • piyasadaki nerdeyse her formatı tıngırdatan ve oyanatamadığı bikaç formatı(ki bunlar da nintendo 3ds formatı gibi arasanız zor bulacağınız formatlar) da addonları ile oynatan üstün uygulama. dahili dolby ses desteği zaten kulaklıklar için muhteşem, bi güzel yanı da dolbynin dosyalarını kendi içinde bulundurup 5.1 dolby olmayan kulakları da emulate edebilmesi. bu dolby olayı eskiden addondu, sonradan installer'a eklediler ama yine de sizin aktif yapmanız gerekiyor ayarlardan.

bu da kesmiyorsa yine addon ile subwoofer desteği var ki arkadaşın evde denedik, mükemmel.

rainmeter kadar da skini var. normal hali pek göze hitap etmiyor, baya nerd işi gibi duruyor hatta. ama google'dan bi aramayla o işi de çözebiliyorsunuz.

addonlarla boğmazsanız baya hafif ama tabii addon skin falan doldurunca biraz ağırlaşıyor. yine de itunes kadar ağır olmadı bende. sanırım itunes müzik oynatmadan çok başka işlerle meşgul olduğu için. yani online dinliycek olsam spotify var, offline dinlemek için kullanacam ben bu programı neden o kadar gereksiz feature doldurulur itunes'a ben anlayamıyorum.

2 yıl önce falan varien'in bi albümünü flac indirmiştim, o zamanlar kullandığım winamp çözemedi amk o flaci nedense. ufak bi araştırma sonucu bunu buldum, çatır çatır oynatıyor valla. öyle da garip bi program.
  • standart hali ile dahi efsane ses kalitesine sahip player. stereo mecmuasında yazan tweaklerin her biri muazzam fark yaratıyor. sadece sonuncusu olması lazım onda ses artık biraz soğuk karaktere bürünüyor. ben lambalı tınısını sevdiğim için onu yapmıyorum.

bu playerin üzerinde çalabilen bir yazılım daha görmedim. ister 24/192 flac veya wav olsun. ister 256 bit dxd filan olsun her dosyada inanılmaz iyi çalıyor.

http://stereomecmuasi.com/…zilim-player-foobar.html
  • flac müzik dinlemek isteyenlerin mutlaka indirmesi gereken program. yazılım sadeliğine, temasına vs aldanmayın. muadilleriyle aşırı fark var
  • macos versiyonu beta olarak olsa da hazır. windows versiyonu vazgeçilmez olsa da mac versiyonu kütüphane ve yamuluyorsam format dönüştürücü özelliklerini içermemekte ve üzmektedir. henüz tamamlanmadı ama şimdilik mevcut her özellik gayet güzel çalışıyor.
hesabın var mı? giriş yap