• bugün itibariyle "sevgili kahvaltıya nereye götürülmeli" soruma güzel bir yanıt vererek gözüme girmiş uygulama. sürekli kullanılmayacağı ortada fakat bu türlü durumlar için başarılı.
    üstelik artık daha fazla yorum yapmaya yönlendiriyor uygulama bundan dolayı veritabanı da ilerleyecek tabii ki.
  • aşağıda özet geçtiğim uygulama.

foursquare:
    - mekanlara yorum yapılabiliyor.
    - mekanlar etiketlenebiliyor.
    - followers/following özelliği var.

swarm:
    - checkin yapılabiliyor.
    - checkinlere yorum yapılabiliyor.
    - friends ekleme özelliği var.

--- dikkat ---

swarm uygulamasında checkin haricinde arkaplanda sürekli konum güncellemesi yapılıyor. amacı, yakında bulunan arkadaşları görebilmek. profil picture'ı sağa doğru kaydırınca bu özelliği açıp kapatabiliyoruz.

--- dikkat ---

not: burda, sosyal medyada ve app marketlerde ağlayıp sızlamak işe yaramıyor. adamlar ilk günde 15 milyon etiket etiketletmiş.
  • swarm: (bkz: #44816532)
  • (bkz: boka sarmak)
  • uzunca bir süredir nargile içen biri olarak bilmediğim yerlerde foursquare üzerinden iyi nargile yapılan yerleri arayarak gidiyorum. fakat bu yerlerden hiçbiri iyiye yakın denebilecek kalitede bile nargile yapamıyor. sanırım yorumları yapanlar ya hiç iyi nargile içmemiş veya nargileye yeni başlamış ergenler. bi keyfimiz var o da bunlar yüzünden yalan oluyor arkadaş.
  • uygulamayı yaklaşık 1 ay önce indirdim, hemen bi değişime felan gittiler. zaten sevmiyordum kendisini iyice bir kıl oldum.
  • "banane" ve "sizene" diye yorumladığım uygulama.
  • internet sitesinden kişinin profilinde gittiği yerler görülmeyen uygulama.

acayip.
  • sanırım artık arkadaş talebi gibi bir şey olmayan fasilite. zira az önce foursquare logosunun değiştiğini farkettim (evet aq bakmıyorum tek tek her uygulamaya, yeni farkettim) tıkladığımda bir sürü bildirim gördüm. ne lan bu noluyor demeye kalmadan bir sürü nargile fotoğraflı, üst 4 düğmesi açık gömlekli denyonun "beni takip ettiğini" öğrendim. lan sen kimsin? kimden onay aldın? şşş hooop, ben neden tanımadığım kişilere kendimi takip ettireyim.

kendisini silmek 4 saniyemi aldı.
    arz ederim
  • an itibariyle, yaptığım mekan listelerini otomatikman herkese görünür* yaptığını ve bunu özel* yapmanın hiçbir yolu olmadığını öğrendim. dolayısıyla şu andan itibaren ocak dışıdır kendisi

hem konum-bazlı mekan listesi yapıp hem kendime özel tutabileceğim bi uygulama bulurum elbet

swarm ayrımına sinir olmuştum zaten, iyi oldu böyle
hesabın var mı? giriş yap