• filmin tadı kaçmasın isteyen insandır.
  • genelde en can alıcı yerleri koyduklarından dolayı beni filme/diziye bağlamak yerine keşke o an o sahneyi izlerken bu kesitlere denk gelsem diye üzdüğü için o insanlardan biri de benim.
  • sürpriz unsurunu filme saklayan insan. şimdi ben biliyorum ki her harükarda dune, the matrix, no time to die gibi kaliteli filmleri izleyeceğim. neden önceden filmin heyecanlı kesitlerinin kolaj halinde gösterildiği fragmanları izleyip tahmin edilebilirliğini azaltayım değil mi. filmin zevki kaçıyor haliyle.
    son yıllarda film başına izlediğim fragman sayısını bir ile sınırlandırmıştım. artık izleyeceğimden emin olduklarımın fragmanını hiç izlemeyeceğim.
  • eğer kaliteli bir yapım veya devam ettiğim bir dizi ise benimdir. fragmandan spoiler almaya gerek yok. bilmediğim bir yapım ise fragmandan konusuna falan bakmak için izlerim.
  • fragman izlemeyi seviyorum ama fragmanını izlemeden izlediğim filmlerin fragmanını daha sonra başkalarına izlettiğim zaman ,fragmanın filmin çok önemli yerlerini bile gösterdiğini farkediyorum.

insanların ilgisini çekeceğiz diye filmin çok önemli sahnelerini göstermenin mantıksız olduğunu düşünüyorum.marvel'ın son senelerde yaptığı yanıltıcı fragmanları bu yüzden seviyorum.
  • bırakın fragmanı konuyu bile okumam uzun uzun, kapak, oyuncular, yönetmen zaten kendini gösteriyorsa biraz bakar beğenmedim mi en fazla birkaç dakika kaybederim.
hesabın var mı? giriş yap