şükela:  tümü | bugün
 • silverchair'in ilk albumu..
 • bir dans ve müzik türü...daniel,ben ve chris de zaten albüm ismi olarak frogstomp'u menajerlerinin evindeki mevcut eski bir plağın isminden esinlenerek seçmişler.
 • birçok grunge klasiği albümün yanında rahatlıkla yerini alabilecek güzel albüm. silverchair'in tek iyi albümü.
 • avustralya'da her zaman garip bir şeyler vardır. (bkz: nick cave) (bkz: ac/dc) (bkz: kylie minogue)

  bu albüm de müzik tarihinin en güzel 3 yılından biri olan 94 aralığında (diğerleri için (bkz: 1993) (bkz: 1995) ) avusturalya menşei silverchair'in yine avusturalya'da kaydettiği bir grunge albümüdür.

  her ne kadar vokalistleri (herseyi yak' ın deyimiyle solistleri) daniel paul johns daha sonra bildiğin delirse hafif ibneleşse ve tuhaf tuhaf şeyler yapsa da, kendisi 15 yaşındayken (evet bu albüm çıktığında grup elemanlarının hepsi 15 yaşındaydı) çıkarttığı bu albümde cehennemden size seslenmektedir.

  avusturalya grunge'ı bile anlamış, kopyalamış, o zamanın seattle sakinlerine bile bu albümle dudak ısırtmıştır. grunge kütüphanesinin başlıca eserlerindendir. sanırım sadece yaşları yüzünden insanlar o dönem gruba yapılabilecek pozitif eleştirilerinde çok fazla ileri gidememiştir.

  grunge 'ın armoni disiplinini analiz etmek için iyi örneklere sahiptir. misal ikinci track olan tomorrow 'un lirik satır sonlarında d - c - g geçişleri basit ama etkili grunge gitar hareketleridir.