şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 20 temmuz 2016'da verdiği ifadede yaptığı ifşalar.

  --- spoiler ---

  fetö dershanesine gittim. üniversitede fetö yapısıyla tanıştım. 2003’te polis akademisi’nde yüksek lisans yaptıktan sonra 2009’da 3 yıllığına eşimle birlikte abd’ye gittim. abd’de yasin isimli fetö bağlantılı kişiyle ara ara görüştüm. 2012’de türkiye’ye döndüm.

  idb’de teknik işlerde görevlendirmemin sebebi, hükümet ile cemaatin arasının açılması ve bu dönemde idb’den veri almanın personel alt yapısını oluşturmaktı.

  “15 temmuz gecesini evde geçirdim. ertesi gün telefonumu çöpe attım. idb’den temin ettiği verilerin devletin gizli bilgileri ve belgeleri olduğunu biliyorum. bu nedenle devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin suçlamasını kabul ediyorum. yaptığım işleri selman kod ve selahattin kod talimatları ile gerçekleştirdim.”
  --- spoiler ---

  https://odatv.com/…ik-belge-itirafi-08081812_m.html
 • her şeyi anlatmadığı şakımalardır. the usual suspects'in finali gibidir adeta. gerçekten fuat avni olsa ifadesi böyle yayınlanabilir miydi? reza zarrab konuşmaya başlayınca neler çıktı ortaya! fuat avni konuşmaya başlarsa böyle mi olur sizce?

  --- doğrusu ---
  bizden saklayacak neyiniz var" talimatıyla 2009'da kozmik oda'ya girdik. o zamanlar beraber çalıp beraber oynuyorduk. devletin en gizli belgelerine eriştik. birkaç yıl sonra aramız açılmaya başlayınca belgeleri hükümet aleyhinde kullanmaya başladık. en sonunda da abd'den koruma talep edip belgeleri sattık.
  --- doğrusu ---

  maalesef bu gibi bir ifadeyi yayınlamak yürek ister türk basınında. yok fetö şöyle yaptı, yok böyle yaptı, yok fuat avni abd'de üç yıl kaldı...

  yaptık diyeceksiniz, beraber çaldık beraber oynadık diyeceksiniz ki biz de inanalım değil mi! bir hatırlatma