• on numara beş yıldız youtube kanalı. benim gibi 90'lar çocuklarının hayal meyal hatırladığı lig ve avrupa kupası maçlarının özetlerini elinden geldiğince kaliteli şekilde yayınlıyor. yaşça küçüklere "bak böyle böyle futbolcular vardı, çok iyilerdi" derken kanıt da sunabileceğiz artık.
  • galatasaray'ın başarılarına fetö metö diye bok atan zavallıların kendi şampiyon oldukları sezonlardaki rezillikleri afişe etmesi bakımından oldukça faydalı bir kanal. mesela fb'nin 1995-1996 sezonunda hakemsiz kazandığı çok az maç var. beşiktaş'ın 2002-2003 sezonu her maç ayrı bir skandal olmuş. bütün sezonların görüntüleri böyle kanallar sayesinde ortaya çıktıkça şam şeytanlarının nasıl hem hırsız hem arsız oldukları ortaya çıkacaktır.
  • kanalı övmeye gelip yine salak bir gsli ile karşılaştık çok şükür.

her neyse..

çoktan unutulup giden ve bir yerlede zar zor bulabileceğiniz maçları mümkün olduğunca kaliteli biçimde sunan bir youtube kanalı. son günlerde neredeyse hepsini izledim.
  • nostalji maç özetlerini bulabileceğiniz youtube kanalı. nereden buluyor özetleri çok merak ediyorum. gerçekten kaliteli.
  • on numara youtube kanalıdır, arkadaşın emeğine sağlıktır. yalnız kendisinden bir ricam olacak. gol anında montaj, kurgu vs. yapmasın topun ağlara gidişini rahat rahat izleyelim
  • digitürk'ün turşusunu kurduğu arşiv maçları yayınlayarak amme hizmeti yapan youtube kanalı.
  • kanalındaki bütün maç görüntülerini izlediğim mükemmel bir youtube kanalı. o dönemde izlediğim maçlarda yakalayamadığım detayları sayesinde yakalıyorum, hem de eski maçlar konusunda takıntılı olduğum için şahane zaman geçiriyorum. yayıncı kuruluşun yapamadığını/yapmadığını yapıyor, ellerine sağlık.

cibeles isimli yan kanalı aracılığıyla 2003-04 sezonu ve sonrasının maç özetlerini yayınlayacak kendisi.
  • bazı maçların maç öncesi görüntüler, sokaktaki taraftarlarla röportajları ve maç sonu konuşmaları da yayınlayan kanal.
    keşke her maç için verebilseler nefis oluyor.

örnek
  • içeriklerin neredeyse hepsi silinmiş, harika youtube kanalıydı.
  • eski mesai arkadaşlarımın ilmek ilmek biriktirdikleri "eşsiz kiymetteki" arşivi youtube'da ammeyle buluşturan kanaldır.

ellerinde daha neler var neler... teee can tanrıyar zamanından kalan arşiv bile vardır. aslında youtube'da görüntüler eşliğinde nostalji programı yapsalar ne tutar. söyleyeyim de program sipikeri de beni yapsınlar. bi ara lig tv'deyken "hey gidi günler" isimli bir konsept üzerine çalışıyordum ama yapamamıştım. şimdi güzel olurdu. mesela hakemler faalken pek konusamiyorlar ama konuşabilecek hakemlerle eski maçları falan konuşsak güzel hikayeler çıkabilir.

zeki abi bence bi düşünelim bunu...
hesabın var mı? giriş yap