• bence 20:45 şampiyonluğudur.

(bkz: 14 mayıs 2006 galatasaray kayserispor maçı)
    (bkz: 14 mayıs 2006 denizlispor fenerbahçe maçı)

tam 16 dakika ali sami yen'de denizli'den gelecek haber beklendi.

not : sergen attı şampiyonluk geldi
  • 2012’deki şikeci kollamalı ve saçma play offlu, kadıköy şampiyonluğudur.
  • 6'nın anlamı değişti mottolu bir sampiyonluklari vardi.

6 yabanci olmadan
    6 hafta seyircisiz
    son 6 hafta hocasiz(cevat guler idare etmisti takimi)
    6 puan farkla

diye giden bi seydi. 2006 sampiyonlugu olabilir. bence odur.

edit: 2008 sampiyonluguymus. duzeltme için @garenightfall nickli yazar arkadasa tesekkurler.
  • bir tane değildir.

benim açımdan ilk kez ali sami yen'de babamla beraber gittiğim, şampiyonluğu ilan ettiğimiz ve bursaspor'u son maçta 2-0 yendiğimiz sezonun şampiyonluğu. -1993-1994 sezonu.

ikincisi ise; ali sami yen'de tüm maçlara gittiğim lucescu'lu 2001-2002 şampiyonluğu.

üçüncüsü ise: 14 mayıs 2006 yılının meşhur 16. dakika beklediğimiz 2005-2006 sezonu şampiyonluğu.

dördüncüsü ise; fatih terim'in geri geldiği ve kadıköy'de şampiyon olduğumuz 2011-2012 sezonu.

beşincisi ise: 1996-1997 sezonu kesinlikle.. 4 sene üst üste şampiyonluğa gittiğimiz, tüm kupaları alıp üstüne avrupa'da uefa kupası ve super kupası aldığımız maceraya başlanan sezon. ali sami yen'de 4-0 fener'e yenildikten sonra bambaşka bir takıma dönüşen efsane kadro..unutulmaz.

pek tabi 2007-2008 sezonu şampiyonluğu ve daha 3 yaşında bebekken babam kucağında ağladığım, 14 yıl sonra gelen şampiyonluk da özeldir, onu hatırlamıyorum lakin fotoğraflar var, babam anlatır hala..

hepsi ayrı ayrı özeldir bizim için.

sen şampiyon olacaksın.
  • kadikoy’de kupa kaldirdigimiz sezon gibi gorunse de bence denizli sampiyonlugudur. fener bi’ 4 yillik seri yakalasaydi o mali durum ve o iskeletle tillahini s.kerdi. anelka yedekti amk. o araya giren sampiyonluk dengeyi sagladi, biz sonra basip gectik.
  • kesinlikle 2006 yılındaki şampiyonluktur.
  • henüz kazanılmamış olan.
  • 14 seneden sonra gelen şampiyonluğu yaşamış biri olarak ki bir sezon önce ligi ilk defa namağlup bitirip şampiyon olamadığımız seneyi de hesaba katarsak ve bu sene de şampiyon olursak benim için hepsi ayrı önem kazanan şampiyonluk olacak. ancak şu bir gerçek ilk defa bu seneki kadar yorulduğumu hatırlıyorum ve biliyorum.
  • cogu galatasarayli icin son macta kazanilan 2005-06 sezonu olsa gerek. bir onceki hafta besiktas macini falan da dusununce mucizeye yakin bir olaydi.

benim icin hocasiz kazanilan 2007-08 sezonu ve tum sezonu domine etmesine ragmen play-off sacmaligi yuzunden son macta kadikoy'e kalan 2011-12 sampiyonluklari da o kadar anlamlidir. 2001-02, 2005-06, 2007-08, 2014-15 sezonlari ozellikle dusuk butceler ve/veya para sikintilarina ragmen gelmistir.

en iyi performansla kazanilan sampiyonluklarimiz benim izlediklerim icinde derwall/denizli'li 1987-88, feldkamp'li 1992-93, ve fatih terim'li 1996-00 (4 sezon), ve 2011-12 sezonlaridir.

sezon boyu oynanan futbola bakilinca en garip sampiyonlugumuz ise 2014-15 sezonunda denge dengeoglu ile gelendir. evet, son 5-6 macta kale ve savunmada muthis performanslar gosterip 1-0, 2-0'larla isi bitirdik ama sezon boyu hic sampiyon olacakmisiz gibi durmamisti.

14 yillik hasreti dindiren 1986-87 sampiyonlugu, yasi biraz ilerlemis galatasaraylilar icin cok onemli olabilir. zira benim de icinde bulundugum bir kac jenerasyonun ilk sampiyonlugudur.

tarihte ilk kez bir takimi dort kez ust uste sampiyon yapan 1999-00, ucuncu yildizin alindigi 2001-02 ve dorduncu yildizin alindigi 2014-15, bu acilardan bakilinca degerlidir.

sampiyon olamayan en iyi galatasaray performansi ise herhalde averajla ve namaglup 2. olan 1985-86 galatasarayinindir. bu arada dogru duzgun hatirladigimm ilk sezon budur.
  • 2006 şampiyonluğu ilk sıradadır elbette ama kadıköyde alınan kupa da unutulamaz
hesabın var mı? giriş yap