• --- spoiler ---

emilia clarke, ew'deki söyleşisinde finalin ve son sezonun mantığını anlatmış. kendisinden sezonlardan bu yana, araya dany'i kahraman gibi göstermekten kaçınacak bazı anların sıkıştırılmasını istendiğini, 8. sezonu okumadan bunun nedenini anlamadığını söylüyor. ayrıca grrm'in bu final sezonu çerçevesini yazarlara kendisinin verdiğinden söz ediliyor.

sonuçta dizinin herkesi tatmin etmesinin amaçlanmadığı, hatta tam tersinin amaçlandığı anlatılıyor. yeni bir durum değil, sezonlardır planlanan bir şeyi izlemişiz.

okumak isteyenler için ingilizce link ekte.

https://ew.com/…nes-finale-interview-emilia-clarke/
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

3 kuruş için şerefini siktirecek bronn'u meclis üyesi yapmak çok güzel fikirmiş kanka, bunu kendi başınıza mı düşündünüz?

--- spoiler ---
  • https://www.youtube.com/watch?v=iysrreb6gvs koltuk belası filmine drago'nun selam çakması.
  • ilklerin yaşandığı bi final olmuştur.

--- spoiler ---

ilk demokrasi kırpıntısı

ilk coğrafi keşif

ilk engelli başkan

--- spoiler ---
  • 2 gün önce the big bang theorynin finalini izledim ve izlerken ağladım, bitecek diye üzüldüm. ya şu bölümü izlerken ise cidden bi şey hissedemedim ya. zaten sızan senaryo birebir çıktı bi kaç detay dışında. ve bu bölümü sadece izlediğim diğer sezonların hatrına izledim ve diziye veda ettiğim için azıcık üzülmedim.
  • bence bundan sonra dizileri sonundan çekmeye başlasınlar.
    hikayenin sonu, aslında başı olsun.
    başka türlü iyi bir son çekemeyecekler.

çok direndim.
    spoiler yememeye çalıştım.
    -bu sabah sözlükte açılan başlık hariç de yememiştim-
    sızan senaryoları takip etmedim.
    teori videoları izlemedim.
    ama abicim bari biraz da siz emek harcasaymışsınız.
    sanki son gece bitirilen ödev gibi final sezonunun final bölümünü yazmışsınız.
    zaten senaryo namına da pek bir şey yoktu bu sezon.
    nerede imalı, göndermeli diyaloglar?
    bu dizinin anlamı oydu.
    haldır haldır oraya buraya ateş saçan ejderhaları gördük, ya da kış savaşı bölümündeki karanlık yüzünden göremedik.
    uzun uzun savaş sahneleri, kavgalar, saldırmalar, kaçmalar, at üstünde dothraklar, ellerinde mızraklı lekesizler...
    amk dizi finali mi çekiyorsun, bilgisayar oyunu mu tasarlıyorsun?
    nerde bu dizinin senaryosu, nerde?
  • ben herkes gibi çok kötü olduğunu düşünmüyorum son bölümün. şu 5 bölümden sonra gayet makul bir final.
    ama 7 ve 8. sezonların çöp olduğunda hemfikiriz zaten
  • şuanda hakkında son entry'i girdiğim dizi.spoiler yediğim ve kesinlikle izlemeye gerek duymadığım final olmuş.her güzel şey gibi akıl mantık dışı bir sonla bitmiş. son olarak; birdaha da dizi izlersem beni s*ksinler.
  • imdb bölüm puanı 5.2 ile açılmıştır. 4 puan altına düşeceğini öngörüyorum.
  • finalin kazananı, george r. r. martin olmuştur. şu saatten sonra çıkaracağı devam kitapları sorgusuz sualsiz el üstünde tutulacaktır.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

seriyi izlemedim ama takip ettiğim kadarıyla duvara sürgün gitmek, jon için bir ödül olacaktır. bu mücadeleye isteksiz girmişti. şimdi evine geri dönmüş olacak. karakteri de taht oyunlarına müsait değildi. sansa da en iyisini yaptı. çünkü taht oyunlarına bulaşan stark'ların hali belliyken, güçlü olduğu yerde kalmak en iyisidir. zaten 6 krallık uzun süre barış içinde kalmaz. eski tas eski hamama geri döner. bence asıl kazanan kuzey oldu.
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap