• isterse 20 tl yapsın..
    yatan maaşımı hiç üşenmeden atmden çekip eft ücreti almayan bankama yatırırım.
  • 2500 k. kartı borcumu ( borç benim değildi sadece o zamanlar çok yakın bir arkadaşımı rahatlatmak için kartı ödünç vermiştim.) 3 ay sonra 4500 olarak ödeyip aradan geçen 1 yıl sonra yanlış hesap yaptıkları için kalan 1 tl yi (evet yazıyla "bir" lirayı) avukat ve noter marifetiyle 85 lira olarak tahsil etmeye çalıştığı için nefret ettiğim tefecilik kurumu. şimdi tabelasını bile görsem midem bulanıyor kafamı çeviriyorum.
    kimseye, banka kapısında borç aramak zorunda kalmasını tavsiye etmem ama özellikle bu tefecilere düşmeyin.
  • tecrübelerim der ki :
    bankaya gidersen garanti bankası dışındakilere, telefon operatörü ararsan turkcell dışındakilere bakmalı.
  • iş yaptığım birisine haftasonu para göndermem gerekti. ben başka bir bankayla çalıştığımdan ve haftasonu olduğunundan ve alıcının çok acil paraya ihtiyacı olmasından dolayı atmlerinden gidip adamın hesabına para yatırdım. mesai dışı işlem nedeniyle 18 lira istedi bu banka.
  • bankalar ikiye ayrılır; az soyan bankalar, çok soyan bankalar. benim için garanti bankası ikinci türe giriyor.

şu an sadece iş bankası kullanıyorum. çalıştığım kurumun maaş anlaşmasını yenilemek için iş bankası yetkililerinden teklif aldım bugün. şube yetkilisi teklifi verdiğinde gözüme çarpan ilk madde şu oldu: her ay "bir" adet ücretsiz eft işlemi yapılacak ve diğer eft işlemleri 4-5 tl( tam hatırlayamadım da 4,75 tl idi sanırım) üzerinden ücretlendirilecek. şube yetkilisi, genel merkezlerine "her ay üç adet eft ücretsiz olsun" dediklerini ama merkezin kabul etmediğini söyledi. bu yanıtlarına teşekkğr etmemi bekliyorlardı sanırım, içimden güldüm ve biraz sonra "tamam siz gidin, biz sizi ararız" dedim. 1-2 saat sonra "eğer tüm eft işlemlerini ücretsiz yapmazsanız, başka bankalarla iletişime geçeceğiz" deyince, merkezlerine sordular ve merkezleri tüm eft işlemlerinin ücretsiz olması talebimizi kabul etti(yemedim ama neyse).

demem o ki bankalar böyledir işte; soyabildikleri kadar soymaya çalışıyorlar müşterilerini. bu fahiş ücretlere gereken tepki müşteriler tarafından verilmediği sürece bu ücretler alınmaya devam edecektir. bir zamanlar kredi kartı hesap işletim ücreti adı altında bol bol soydular müşterileri. şimdi de eft ücretlerini arttırarak soymaya çalışıyorlar.
  • ben son 13 aydır falan internette karşıma çıkan her garanti bankası reklamına tıklıyorum. hem de hergün... (:

payback is bitch, madafakaaa...

bu duruma da beni deli ettikleri şu yıllık kart kullanım ücreti vardı. bu konuda kötü reklam yapmaya başladığımda sürekli beni aramaya başladılar. bunu da istemiyordum. o yüzden çevremde konuşuyorum bu konuyu ve reklamlara tıklıyorum. zevkli bir durum. zaten re-marketing sayesinde sürekli reklamları karşımda.

üzgünüm garanti, her şeyi hakediyorsun...
  • maaş müşterisinden almadığı (her banka gibi) eft masrafını, geç eft tanımıyla 16.00-17.00 saatleri arasında yapılan eftlerde kesen banka. ola ki bu saatlerde işlem yaptınız cukkalarım diyor yani. %10 kesti resmen açgözlüler.
  • bu kadar aç bu kadar müşteri tırtıklayan banka olamaz.. sırf bedava diye one uygulamasını kaldırdı
  • terketmek uzere oldugum bankadir...
  • bugüne kadar bir şekilde çalıştığım şirketlerde hep mecburi olarak kullanmak durumunda kaldım. fakat tiskiniyorum kendilerinden.
hesabın var mı? giriş yap