• friends dizisinin iki jokerinden biridir. bir diğeri için: (bkz: mark robinson).

şimdi efenim bu arkadaş aslında böyle ilk izlenimi iyi olmayan ama haddizatında pek espritüel, pek bir hoş bir insandır. diyeceksiniz ki "e madem niçin böyle negatif bi izlenim vermek gayesindesin?". çünkü bu eşşek herifin damadı da fırsatçı sıpanın teki çıkmıştır ilerleyen bölümlerde.

bilinir ki her friends izleyen insanda bir "aman bu ikisi (ross ve rachel) neden bi türlü bi yolunu bulamıyolar?" ya da "bunların mürüvvetini görmezsem valla gözüm açık giderim." türlü düşünceler olmuştur ki dizi izlenebilsin. şimdi tamam ikisinin çocuğu oldu, yok "sadece çocuk yüzünden evlenmeyelim"di (ki türkiye'de olsa kan çıkardı şerefsizim), yok "biz aşık değiliz ki olur mu yani" (ki kesinlikle yalandır) gibi spekülatif hareketlerle biz friends freaklere karın ağrıları sokmuşlardır.

yazarlar bir çıkış yolu (dizinin devam edebilmesi için) aramışlar ve bize bu eşşek herifin damadını bulmuşlardır. yine de güzel monte edilmiştir, tebrik de etmiyor değilim hani.

peki kimdir bu gavin mitchell?

efenim, bu adam rachel'ın hamileliği yüzünden yarıda bırakmak zorunda olduğu ralph lauren'daki işinde onun yerine getirilmiş yine bir ralph lauren çalışanıdır. peki ilk izlenimini nasıl vermiştir? daha ilk dakikada rachel'ın kızı emma'ya "why would you put a pink bone on a boy" diyerek nasıl bir fırlama olduğunu belli etmiştir.

aslında gayet şirin, espritüel bi insandır. mesela rachel'la konuşurken odaya gayet alımlı* bir bayan girer ve rachel'ın "galiba heather'ın poposunun söyleyeceği daha önemli şeyler var" demesinden sonra "benim işim moda. sadece eteğinin kesimine bakıyodum*, yoksa pantolon muydu? poposundan aşağısını pek göremedim" tepkisi gayet güldürmüştür.

neyse... gel zaman git zaman monica bunu yanlışlıkla rachel'ın doğum günü partisine davet eder. rachel istemez lakin. yine de partinin sonunda çıkagelen zıpçıktımız, aslında gerçekten aşkla nefret arasında ne kadar ince* bir çizgi olduğunu gösterir bizlere. ve aşifte rachel da -daha dünden razı- atılıverir kollarına bu pezevengin evladının. acı olan ise tüm bunlar olurken emma'nın dağıttığı evi toplayan ross'un bu ikisini öpüşürken görmesidir. gerçi sonrasında rachel istemediğini anlayıp ayrılmıştır kendisinden ama fasa fisodur.

kimse bana gelip de "rachel cici, ross kaka" demesin. they were on a break ulaaann!!

dipnotlar:
    -gavin mitchell karakterini dermot mulroney canlandırmıştır ki kendisi sayısız filmlerde ve böyle birkaç dizide oynamıştır.
    -diyaloglar tow rachel goes back to bölümünde, öpüşme sahnesi ise tow phoebe's rats bölümünde geçmektedir. ayrıldıkları (gavin ve rachel'ın) eğlenceli bölüm ise tow monica singstir.
    -adamın tipi karizmadır, itiraf etmeliyim ki**
hesabın var mı? giriş yap