şükela:  tümü | bugün
 • germany dax index
  almanya'da borsanın temel göstergesi olan dax endeksi
 • gdax.com adresinde ikamet eden abd merkezli bitcoin borsasi. coinbase zamaninda satin almistir.
 • islem hacminin yuksek oldugu, coinbase'e ait borsa. eger o anki market fiyatindan alim-satim yapmayacaksaniz komisyon da almiyor. sahsi fikrim coinbase'in halen en guvenli cevrimici cuzdana sahip oldugu yonunde, nedeni elbette abd'de bir dereceye kadar regule edilmesi ve arkasinda bilinen yatirimcilar olmasi. gdax'in musteri hizmetleri de gayet iyi ve para transferleri sepa ile 2-3 icinde elinize gecmis oluyor.

  eger gdax'e uye olacaksaniz ilk once coinbase'e referans ile uye olun en azindan ilk yaptiginiz islemde 10 dolar degerinde btc hesabiniza gecer. sonra onu gdax'e masrafsiz tasiyabilirsiniz.
 • coinbase burada al sat ve bitcoin transferlerinde ücret almıyor. btc, eth ve ltc'inizi coinbase'te tuttuğunuz zaman sıfır ücret ödeyerek gdax'ten istediğiniz zaman limit order'larla alıp satabiliyor ve istediğiniz btc adresine gönderebiliyorsunuz.

  anladığım kadarıyla bunun amacı; gdax'in volümünü yüksek tutmak ve market fiyatından satın almak isteyen gelişmiş ülkelerdeki insanlara istedikleri miktarlarda btc, eth ve ltc'yi fahiş komisyonlarla satabilmek.

  pratikte bu yüksek komisyonların da mantıklı bir açıklaması var. coinbase'in sakladığı bütün kripto paralar sigortalı. coinbase hack'lenir veya coin'leri alıp kaçarsa vb. sigorta şirketi müşterilerin kayıplarını karşılamak zorunda. ayrıca coinbase'te tutulan fiat, müşterinin kendi adına açılan bir banka hesabında tutuluyor ve $250,000 gibi bir rakama kadar sigortalı.

  bu sistem otomatikman coinbase'teki btc, ltc, eth fiyatlarının piyasanın 2-3% üzerinde seyretmesine neden oluyor. haliyle altcoin'e çevirmek için btc almak zararınıza olabilir. yüklü alımlarda iyi hesaplamak lazım.
 • sanırım türkiye'den işlemlere izin verilmiyor, üye olamadım. şöyle bi listeleri var, türkiye'den üyelik durumu nedir, üye olunabiliyor mu?
 • amerika'da üçkağıtçılık yapmak kolay olmadığı için asya borsalarından daha güvenilir bulduğum borsa.