• kendilerini severim 1984 ten beri tanısa o da severdi beni :)
  • 1984 ve hayvan çiftliği en beğendiğim eserleridir.devlete ve yönetime bakış açınızı değiştiren kaliteli bir yazardır.okunması tavsiye edilir.
  • kitabı 1984 sosyalizm karşıtı olarak eleştirilsede 63.baskıda da satışları son hızda devam etmekte! bugün fena kazıklandım 28 tl etiket fiyatı yazarken bir avm 33 tl olarak üzerine bantlamış bana da o fiyata satmış yazıklar olsun kitabın ilk kısımları çok güzeldi farklı bir distopya da ki romanı okumak keyif verici hayal güçlerine her zaman önem veririm
  • corç orvel diye okunur.

orvıl yanlış telaffuzdur.
  • bir toplum gerçeklerden ne kadar uzaklaşırsa, gerçekleri söyleyenlerden de o kadar nefret eder.

george orwell
  • "pasifistler, nesnel olarak faşizm yanlısıdır."
  • "insan üretmeden tüketen tek yaratıktır. süt vermez, yumurta yumurtlamaz, sabanı çekecek gücü yoktur, tavşan yakalayacak kadar hızlı koşamaz.

gene de tüm hayvanların efendisidir."
  • “geçmisi kontrol eden geleceği de kontrol eder… bugünü kontrol eden geçmişi de kontrol eder.”
  • adam türkiye'yi ve yönetim şeklini yıllar önce kaleme almış, öngörüsü yüksek, basit anlatımı ile bilimadamı ya da çomar olmanızdan bağımsız anlayabilmeniz için sade bir dile sahip, öyle ki çok net anlayabiliyor, aaa diye şaşırıyorsunuz başımıza gelenleri gözlemledikçe, okuyun efendim.
  • "düşünce suçu ölümü gerektirmez,düşünce suçunun kendisi ölümdür. "diyen ve
    asıl adı eric arthur blair olan ingiliz distopya yazarı.
hesabın var mı? giriş yap