şükela:  tümü | bugün
 • 1998 yapımı, başrollerinde aamir khan ve rani mukherji'nin oynadığı bollywood filmi. aamir'in esnaf mafyasının maşası bir dövüşçü olduğu bu filmde sevdiceği* uğruna yaşadıklarını görürüz bu filmde. asıl bu filmden akılda kalan aati kya khandala'dır tabii ki. çok da güzel şarkıları vardır, çok severim bu filmi.

  aankhon se tune kya
  ab naam mohabbat ke
  e bir de aati kya khandala'yı da verelim tam olsun.

  --- spoiler ---

  ayrıca bu filmde sidharth ile ronnie'nin dövüş sahnesi en sevdiğim sahnedir. ronnie sid'i yere yıkınca o dilsiz küçük çocuğun kalk diyerek ağlaması, çevredeki insanların da acı acı bakması benim içimi parçalar, açıp açıp ağlarım. ayrıca sürekli kazık üstüne kazık yiyen rani'nin bu filmde mutlu sona ulaşması da beni çok mutlu eder.

  --- spoiler ---
 • aamir olur da kötü mü olur dediğim film. aati kya khandala şarkısına bayıldım, rani'nin yerine geçip söylemek istedim adamla birlikte.
  filmin konusunu ve diyalogları beğendim, siddarth'ın babasının karakteri ve sözleri güzel detaylardandı. rani mukherji ile aamir khan çok yakışıyorlar bunu daha önce duymuştum ama bu filmle kesinlik kazanmış oldu benim için. şimdi yeni aamir ve rani filmi arama vakti.
 • geçen gün fark ettim, bu film iki marlon brando filminin ortaya karıştırılmış hali. teorimi test etmek isteyenler the wild one ve on the waterfront'u bi izlesinler derim. birinden motorcu asi çocukları, diğerinden hemen her şeyi almışlar. filmin wiki sayfasında zaten "on the waterfront" uyarlaması olduğu yazıyor, ama "the wild one" filminden alınan şeyleri de görmemek mümkün değil.

  sonuç: bu filmi merak edip bollywood izlemek istemeyenler, "on the waterfront" başlığından devam edebilirler.

  ghulam'ın fazladan kattığı şey ise eğlence kısmı. hakkaten komik sahneler var ama. özellikle gökdelene tırmanma sahnesinde sağlam güldüm.
 • 1999 yapimi aamir khan filmi. sistem elestirisini,aski ve bromance'yi cok guzel islemis. bu filmle beraber aamir'in taktigi deri eldivenler ve alka yagnik ile seslendirdigi ,rani mukerji ile dans ettigi*sarkisi fenomen oldu. hala odul torenlerinde bu sarkiyla dans edilir.
  (bkz: rani mukerji)
  (bkz: aamir khan)
 • mallar listemdeki yerini almış olan troll..
  bu tip sağlıklı düşünemeyen aciz zihinsel engelli oksijen israfı mahlukların yazar yapılması çok yanlış.
 • chp ekşi çomar timinden bir akıncı.