şükela:  tümü | bugün
  • kampüsü olmadigi halde rektörlük binasi olan üniversite.yakinda açilacak...kurulmasi için düzenlenen esya piyangosundan sonra.
  • ugur sinemasi yakinlarinda kurulmasi , ögrencilerin lehine bir gelisme olacaktir.
  • dersleri kimin vereceği tartışılan, açılması olası üniversite
  • bazi giresunlu esnafin ekonomi canlanacak diye hevesle bekledigi universite.
  • yazık ki anadolu'daki çoğu üniversite gibi tabela üniversitesi olmaktan, karanlık kafaların kadrolaşma odağı olmaktan öte yol gidemeyecek olan üniversitedir. aynı kanun ile kurulan on küsur üniversitenin paylaşacağı ortak yazgı... yazık.
  • giresun kalesinin eteğinde eski vilayet binası, rektörlük binası yapılan üniversite
  • teyyaredüzündeki tekel binası bugün itibari ile hizmetine geçmiş üniversitedir.bu binanın mühendislik fakültesi yapılması düşünülmektedir.bu binanın duvarlarındaki alkol kokusunun kaç senede geçeceği ve burda yetişen mühendislerin ne tür fikir üretecekleri de merak konusudur.
  • rezalet bir kadro ilanı vermiş bulunan, çiçeği burnunda "üniversite". akademik kadro ilanlarıyla ilgileniyor olsanız da, olmasanız da, rica ediyorum, beş dakikanızı ayırıp kadrolarda aranan özel şartlara bir bakın:

http://ilan.memurlar.net/ilan/4158/

kimi örnekler:

* yeni türk edebiyatı alanında teraizcizade mehmet şakir hayatı sanatı eserleri konusunda doktora tezi yapmış olmak.
    * nükleer iç dönüşüm katsayılarının hesaplanması konulu yüksek lisans çalışması yapmış olmak. katıhal fiziği anabilim dalında doktora yapmış olmak.
    * analiz ve fonksiyonlar teorisi anabilim dalında genelleştirilmiş faber ve genelleştirilmiş faber-laurent serilerinin belirli tipten fonksiyonlara yakınsallığı konusunda doktora yapmış olmak.

hadi yardımcı doçentleri anladım, ki böyle ilan da verilmez ya.. tarih bölümüne araştırma görevlisi olarak alınacak olan arkadaş için verdikleri ilana bakın:

* ingiliz dili ve edebiyatı mezunu olmak ve tarih yüksek lisans programına kayıtlı olmak.

tahmin ediyorum bu yapılanda yasal herhangi bir usulsüzlük de yoktur. ama işte,, sorun salt yasal bir sorun değil ki...