• bir ara promise şarkılarına acayip taktığım, sırf bu şarkı yüzünden bile sevilecek bir kız grubudur. ha başka şarkılarını biliyor muyum, bilmiyorum. zaten bu nedenle "sırf bu şarkı yüzünden" dedim
  • pop müzik yapan 5 hoş hatunlu pop müzik grubu. bunun 3 hatunlu olanına sugababes deniyor. zaten birleşip walk this way söyleyip klip çekmişlikleri var ki uzak durun.
  • 2 yıl aradan sonra tekrar denk gelip dinlediğim vakit ne kadar zevk aldığımı hatırladığım kızlar bütünü grup
  • ne yazık ki albümlerini genelde sadece ingiltere'de yayınlayan süper pop grubu, girlband. kendilerine has tarzlarını nerdeyse tüm şarkılarının prodüktörlüğünü üstlenen xenomania'ya yani brian higgins'e borçlular. şu zamana kadar yayınladıkları bütün singlelar kendine top 10'de yer bularak bu grubun ismini guinness rekorlar kitabi'na yazdırdılar. son albümleri tangled up'dan çıkan 2. single call the shots türk radyolarında da dönmekteydi bir aralar...
  • müzik dünyasındaki 10. yıllarını bu gece ''ten tour''un son ayağında kutlayan şimdiden efsane olmuş, avrupalı kız grubu.

ergen bir kızken en sevdiğim grup buydu, yıllar geçti bu görüşüm hala değişmedi. ten adlı greatest hits albümleri özellikle tavsiyemdir.
  • japonya'da yasayinca beynim yandi sanirim. bunun baska bir aciklamasi olamaz. promise sarkilari ile ayni kpop gruplarin ingilizce versiyonu gibiler. ayni asyali kiz gruplarin yüksek enerjisi, sacma tatli sarki sözleri ve tatligi. klibini hic izlemedim. bunlar ünlüyken ben liseye gitmiyordum. spotify'in önerisiyle hatirladigim herhalde 15 sene önce ünlü olan kiz grubu.
  • şimdi efendim, malum spice girls'den doğan boşluğu doldurabilmek amacıyla toparlanmış bu ekip,
    velhasıl göze hitab eden, fakat kaşaritesi (?!) az olsun diye daha körpe kızlar seçilen bir grup olmuşlar...

tarz olarak genelde cover parçaların tempolu versyonlarından oluşan bir albümleri var, ilk çıkış şarkılarıyla aynı adı taşıyor "sound of the underground" şeklinde...
    diğer şarkılarından jump hugh grant'in son filminde (adını bilemem.. cnbc-e'de gördüm), yine bir filmde soundtrack'te kullanılan bir şarkı daha var... sanırım bütün albümü, bir kaç hit adayı parçayı bu şekilde farklı kulvarlardan sürerek kulaklara aşina etme mantığıyla pazarlıyor plak şirketleri.. e ne diyeyim, güzel taktik...

misal kylie minogue sevdiyseniz, biraz da techno-trance ritmlere kulağınız aşina ise bir kaç gün hoş giden, sonra *pop* diye biten albümlerini tavsiye ederim...
    ama yok zaten kliplerinden baydım, ben almiim derseniz de, e haklısın be bilader derim.. saygıda kusur etmem.

son olarak da diyeyim ki; http://www.girlsaloud.co.uk/ diye bir official sayfaları da var... girişte kliplerden bir kuple gösteriyor.. fikir olur merak edene...
  • jump parçaları love actually filminde çalmaktadır. parçanın çaldığı sırada ingiltere başkanı dans etmeye başlar ve onu görünce bizim de dans edesimiz gelir. dansın sonunda ise evin hizmetçisine yakalanması ve durumu çaktırmaması ise gülmemize neden olmuştur.
  • ergenligimin en tatli kiz gruplarindandi. malesef bugün sarah harding üyelerini gögüs kanserine kaybediyorlar.
    sarah daha 39 yasindaydi. cok erken oldu vefati. rip baby xoxo
  • shirley manson, spice girls vb. popüler müzik kadın ikonlarına benzetilmeye çalışılmış beş kızın kıvrak melodiler eşliğinde kalça kıvırıp şarkı söylemesi durumunun grup olmuş hali. olmamış, biraz daha çalışın sonra gelin.
hesabın var mı? giriş yap