kumdan kale

  • 2718
  • 10
  • 2
  • 0
  • 3 gün önce

lise mezunu bir erkekle evlenmek

çekilin lise mezunuyum, ayrıca erkeğim, ama bekarım demek ki konu ben değilim.
ama konu arkadaşım.
kendisi lise mezunu, herif ve evli.
bizim eleman ilk okuldan sonra kiminiz bilmez de orta okul denen yere ailesi yollamıyor. garibanlıktan. çalış para kazan daha iyi diyorlar, bizimkisi veriyor kendini işe. askere kadar da tam gaz devam ediyor.
askerde esiyor aklına okuycam ben diye. askerlik biter bitmez, açık lisenin ortaokul versiyonuna başlıyor. onu bitirirken de hiç bilmediği sektör olan plastik kalıpçıda işe başlıyor. orta okulu bitirdiğinde kalıp ustası da olmuş oluyor. sonra da açık lise ye başlıyor lise biterken de kendi firmasını kuruyor. yan sanayinin yan sanayisi gibi bir şey yapıyor işte.
neyse bizimkisi üniversite okumak da istiyor da iş güç pek fırsat vermiyor. o sıralarda babası rahatsızlanıyor ve babasını götürdükleri doktor hatuna aşık oluyor. tabi platonik hatunun bundan haberi yok.
bizimki gaza geliyor, tıp okuyacak, hatta öyle bir gaza gelmek ki üniversite hazırlık kurslarından birine bile yazılıyor. biz bu azmi desteklerken, bizim eleman babasını yine doktora götürürken doktor bizimkinin ders kitaplarını görüyor. bizimki tıp okuycağını söylemiyor ama üniversite sınavlarına hazırlandığını falan söylüyor. hatun da kimi derslerde yardımcı olabileceğini söylüyor.
sonrası türk filmi. bizimki hatuna açılıyor, bir birlerini seviyorlar ve mutlu son evleniyorlar. tek kötü durum bizimkisi üniversiteyi kazanamıyor.

başta kızın ailesi mırın kırın etmiş ama çok da sorun çıkarmamış. kızın bir kaç arkadaşı dalga geçmiş, kız onlarla da ilişkiyi kesmiş. keyifleri hala yerinde.

demek ki isteyince kafalarda uyuşunca oluyor. çok da takılıncak durum değil.

tersini de gördüm. kız lise mezunu oğlan ilkokul. müthiş eğlenceli bir aile. durumları pek yok ama "2 liralık biletle milyonluk otobüsleri emrime amade ediyorum" diycek kadar da optimistler.

yani evlilikte mutluluğu tahsil hayatına göre değerlendirenlerin kafaları hakkat acaip.
ha illa çevresindekilerin ön yargısından zorluk yaşayan çiftler oluyordur. onlara da bol sabır dilerim.

devamını okuyayım »
25.09.2014 20:58