şükela:  tümü | bugün
  • startup gibi startup.

https://www.gobekbox.com/

bu bir reklam entrysi degildir...

kendi sozleriyle aciklamalari:

göbekbox, anne babalara çocuklarının gelecekleri için uçsuz bucaksız hayaller kurmalarını ve bu hayaller için ilk adımı atmalarını sağlar. yüzyıllardır süren göbekbağı gömme geleneğini bir adım öteye taşıyarak, hayallerinizi dünyanın her yerine ve hatta uzaya taşıyoruz.

ve linc baslasin beyler.
  • güzel fikir ama üniversitelerin bahçesinden çürük et kokuları yayılmaya başlayınca patlar, haliyle fazla scalable değil gibi geldi bana.

türkiye'de her gün 3000'den fazla doğum oluyor, harvard bu mezarcılığı kaldırmaz.

bu arada not düşelim, apple yakında yeni kampüse taşınıyor. biz apple'a gömdürdük çocuk neden kasap oldu gibi bir durum ortaya çıkarsa, apple'ın eski binalarını entegre et tesisi yaptıkları içindir.
  • yaaahh ilk benim aklıma geldiydi valla ... tüh neyse.

benim çocuğunkini uzaya göndertcem ben.

ciddiyim.
  • fikri bulan genius arkadaşın göbek bağının nerede olduğunu merak ettiren girişim.
  • sozluk tarafindan yeterince ilgi gosterilmedigini dusundugum start-up. artik bu kadari da olmaz dememek lazim, bu memlekette her turlu zirvalik prim yapabiliyor. hele ki donanimhaber oluculerinin bir degisik versiyonu olan kadinlar kulubunu dusundukce neden olmasin diyorum.
  • (bkz: para tuzagi)
  • listeye acilen mekke eklenmeli, küçük bi arsa alıcaksın cennetin kapıları diye de bi bahçe yaptırıcaksın öff. doğuştan cenneti garantileyin diye fena yürürsün.
  • evereste gönderince nolacak pek anlamadım.

okullar, stadlar vs. çok ama çok mantıklı da.
  • sikerler böyle proceyi.
  • gördüğüm en salakça startuplar listesine iddialı bir giriş yapmıştır. buna para veren yoktur diye umuyorum.