• ''yapmam gereken şeyi yapıyorum. buraya geldiğimde onlarla göz göze geldim ve geriye dönemezdim, bırakamazdım''

yolun hep açık olsun güzel insan. babaeski'ye yolum düştüğü zaman yanına geleceğim.

destek olmak için

facebook adresi
  • https://www.instagram.com/p/bivmewahsis/

kuzucuğuyla salatasını paylaşan aşırı güzel insan. sevimli bir vegan.
  • hepimiz onun onda biri kadar iyi kalpli olabilsek dünya bambaşka bir yer olur. hayranlıkla izledim tüm videolarını, instagram hesabındaki her gönderiye baktım, açıklamaları okudum tek tek. her seferinde daha çok saygı duydum.

iyi ki varsın güzel insan.
  • hani yüzü gözü hürmetine boğazına kadar boka batan bu dünyayı halen ayakta tutup döndüren insanlar vardır ya işte tam onlardan birisi.

bir gazetede çıkan haberinde kendisini "sokak hayvanlarının yakışıklı prensi" olarak tanıtmışlardı. öyle ki yüreğinin güzelliği yüzüne yansıyan bir adam.

herhalde bir canlı ancak bu kadar içten sevilebilir:
    "narin kızım benim, güzel kızım benim.."
    "yağmur yayıyor , seller akıyor , narin kızım camdan bakıyor.."
    "hanım kızım benim, hasta kızım benim.."

belli ki yardıma muhtaç canlılara olan merhameti ve sevgisi tüm hayatını onlara adamasına sebep olmuş. keşke bu hayvanlara sahip çıkan bir devletimiz olsaydı, ya da sosyal sorumluluk sahibi bir millet olsaydık ve bu havyancıklar aç, susuz, korunmasız ve barınaksız kalmasaydı da, böylesi güzel insanlar tüm şahsi ideallerini bir tarafa bırakıp tek başına bu canlılar için uğraşmak zorunda kalmasalardı.
  • tesadüfen instagramda karşılaştığım 'iyi kalpli hayvansever dost'

hani eline silah alan, öbür dünya için öldüren, bu dünyada hak ettiğinden çok yiyen, hak yiyen, her açgözlü, bencil 1000 kişi yerine 1 tane gökçer olsa...

ütopya bu tabii ama gerçekçi olup biz onu yalnız bırakmayalım. gördüğümüz her masuma verecek bir yemeğimiz olmasa da sevgimiz var. kafalarını okşayalım, merhamet gösterelim en azından. ne kadar çok olursak o kadar güzel olur dünya. hiç bir şey yapamasak da biraz sevgi gösterelim. belki bir minik çocuk görüp örnek alır, o da arkadaşına söyler hayvanlara iyi davranmak lazım diye, güzel olur. çok güzel olur.
  • bu akşam izlediğim bir röportajla tanıma şansı yakaladığım ve hayatım boyunca gördüğüm en güzel kalpli insan, en yakışıklı adam, en gerçek hayvansever.

kendisini ulaşabildiği tüm canlılara adamış, hayatını onlara bağışlamış, kendisine yüzlerce güzel canlıyla mükemmel bir hayat kurmuş bir adam. gerçekten hikayesi ile beni çok etkiledi. hayvanseverlerin yardımıyla ayakta duruyor, amaçlarını gerçekleştiriyor. hayatta hiçbir mana bulamayan ben, hayatına böyle güzel bir mana katmış, hayata bir anlam atfedebilmiş bu koca yürekli adama deyimi yerindeyse imrendim.

hiçbir zaman parada pulda gözüm olmadı. kendimi hiçbir zaman kendi hayatımın dahi merkezine koymadım. fakat bu güzel adam gibi bir amacım da olmadı. bilmiyorum, gerçekten tam bir ilham kaynağı olabilir kendisi.

eminim ki buraları okuyacaktır, selam olsun sana güzel gülüşlü adam. insanların destekleriyle ayakta duruyorsun bunun farkındayım. senin yerinde olmak isteyip de beceremeyen bizler elden geldiğince senin anlamlı yaşamını ayakta tutmaya çalışacağız/çalışmalıyız.

dilsiz çocuklarının/çocuklarımızın ömrü uzun olur umarım.
  • ne bu adama verebilecek bir paye, bir ödül, onur var. zaten ne de bu adamın onlarda gözü var. çok müstesna bir insan bu ülkede.
  • hiç şüphem yok ki kendisi gerçek bir melek.
    çocuklarımızı merhametli yetiştirelim diyor.dünya hepimizi için var, beraber mutlulukla yaşayabiliriz diyor. hem de sesi titreyerek merhametten gözleri dolarak söylüyor bunu.fakat bu 'sahipsiz zor durumdaki hayvanlara yazık' şeklinde bir merhamet değil.

bu bilakis içindeki sonsuz sevgiden ve iyilikten kaynaklı bir merhamet.bu belki de tüm hayvanlara hatta bir şeylere ihtiyacı olan tüm canlılara duyduğu yardım etme isteğinden. belki hepsine yardım edememenin verdiği çaresizlikten.belki bizlerin hiç yardım etmemesinden.belki de sonunda ölüm olan bir dünyada sevgiden ve merhametten daha değerli bir şey olmadığını idrak edip bize anlatamamasından.

kendisi elif adlı bir köpekcik ile olan videosunda 'hepimiz insanız, hepimizin bir kalbi var.' diyor sesi titreyerek.hepimizde olmayan o kocaman kalbiyle.

sevgili gökçer,
    paylaşın ki çocuklara ışık olsun diyorsun ya,
    çok haklısın.
    tüm insanlığa ışık olsun.

çok uzun yaşa.
  • sözleri gerçekten insanın içine işliyor, yaptıklarını ise kelimeler ile tarif etmek zor.
    bu görüntü her şeyi anlatıyor sanırım.

lütfen hepimiz elimizden geldiğince bir yardımda bulunmaya çalışalım, bu insan bu yola hayatını adamış biz bir paket sigaraya, bir sinema biletine veya bir akşam yemeğine ayırdığımız parayı bu güzel insana kutsal mücadelesinde destek için ayırsak çok mu?
hesabın var mı? giriş yap