• şölye bir kasap havası çalşması yapmama sebebiyet vermiştir.

http://g.co/doodle/k9gm2v
  • zaman sıkıntılı gülpembe kaydını yapmaya yarayan doodle
  • 4 kanal kayıt etme özelliği var.
    haluk levent - kaçış
  • "hüzünlü şaban müziği" çalmak için birebir olmuş.

çogüzel lan. diyez/bemoller olaymış daha iyiymiş ama.
  • olm birine otur böyle bir program yaz desen $1000'dan kapıyı açar. manyak bu gugıl (tamam bizden çok ekmek yiyor zaten ama olsun)

-----------------------------------------------------
    ilave burası:
    (bugün ryan germick ile yapılıp ntvmsnbc'de yayınlanan bir röportajdan alıntı)

robert moog’u anmak için hazırladığınız müzikal doodle’ı yapmak ne kadar sürenizi aldı? böyle bir doodle’ın mükemmel çalışacağından nasıl emin olabiliyorsunuz?

müzikal doodle gerçekten çok keyifli bir projeydi. hazırlanması dört aydan biraz daha uzun sürdü. ben robert goog hayranı biriyim, böyle bir doodle hazırlamak için oldukça iyi bir fırsat elde ettik ve yapmaya karar verdik. google mühendisi joey hurst’e e-posta gönderdim ve çalışmaya başladık. sintisayzır şirketleriyle güçlü ilişkilerimiz var. ayrıca moog’un ardından bıraktığı dernek ve ailesiyle de yakın ilişkilerimiz mevcut. hurst, les paul’un 96’ıncı doğum günü için gitar doodle’ı hazırlanması fikrine sahip kişi. onunla müzikal doodle üzerinde çok fazla test yaptık. tüm tarayıcılarda defalarca kontrol ettik. animasyon doodle’lar bir tek mobil cihazlarda çalışmıyor ancak bunu da ileride hayata geçirmeyi planlıyoruz. müzikal doodle üzerinde yüzlerce saat çalıştık. tuhaf sesler olsun, havalı sesler olsun, güzel müzik yapmak ve bunu internete koymak çok güzel bir şey.
  • gene bağımlılık yapacak yeni google logosu. salak salak şeyleri kaydedip dinliyorum çok eğlenceli.
  • hazır diablo iii serverları da çökmüşkene ilaç gibi gelen google doodle şeysi. birbirinden sikimsonik melodiler çalıp kaydederek bir nebze de olsa sinirimi yatıştırabildim.
  • sevgili google'ın, 1971 yılında tasarladığı ve ürettiği efsanevi "moog synthesizer"la, elektronik müziğe şu anda bulunduğu yönü veren amerikalı bilimadamı, mucit, elektronik mühendisi robert a. moog'un doğum gününü taçlandırdığı ve anısına -sevgiyle- tasarladığı doodle'dır. (23 mayıs 1934) belki de bugüne kadarki en özel uygulama yapılmış; moog synthesizer'dan esinlenilerek basit parametreleri çalışan, 4 kanal kayıt ve yeniden çalma fonksiyonu olan bir doodle "doog" tasarlanmıştır. bir elektrikli müzik kölesi ve moog hayranı olarak ben; vallahi gurur duydum!

biriki tespit: firefox ve ie'de filtre daha açık bir değerden sweep yaparken, chrome bu oyunu bozmakta, daha kapalı, mat bir filtreleme ile açılmaktadır. com versiyonda "123456789" bemol basarken, tr versiyonunda basmamaktadır. kaydedilen kanallar senkron şekilde çalamamaktadır. ayrıcana ..com.tr versiyonunda sadece serdar, demet, esra balamir, hadise ve hande yener çalınabilmektedir. "u2 - one" çalmaya kalkarsanız ekranda "tanrının laneti sonsuza dek seninle olsun" şeklinde bir yazı belirip, knoblar kırmızı şeytan gözüne dönüşmektedir.

bakalım n'apmışız: (gönül isterdiki bir demet akalın yapalım ama olmadı, olamadı)
    rec 1
    rec 2
    rec 3
    rec 4
    rec 5
  • http://g.co/doodle/undyj6
    çocukluk günlerime döndüren logo
hesabın var mı? giriş yap