• gündelik hayatta oldukça fazla karşılaşılan olaylardır...

misal; birine ''aaa ne güzel giysin var diyip'' akabinde '' tişkür ederim cınım, ahaha çok güzel di mi? 500 tl'ye aldim ben bunu'' cevabın alırsan anla ki görgüsüzdür... kaçın!

misal; adamın biri birçok kişinin bulunduğu bi masaya, oturmadan arabasının* anahtarını şırank diye koyuyosa anla ki bu da görgüsüzdür... kaçın!

misal; adamın biri muhabbete ''ilk olarak, paradan puldan bahsedip, şuyum var buyum var'' diye başlıyorsa anla ki görgüsüzdür... kaçın!

misal; adamın biri sohbetle alaka bile yokken, sürekli yurtdışı gezilerinden bahsedip, türkiye'ye kötülüyorsa anla ki, bu da görgüsüzdür...

uzak durun la benden, akıl sağlığımı korumam lazım...
  • illa görsellik içermeyen,
    bazen itiraf içerebilen belirtilerdir, farkında olamasalar da.

bir spor salonunun bir saunası
    içeride iki abi vardır orta yaşın üzerindeler, kılık kıyafet yerinde diycem, değil, bildiğin peştemalliler

içeri girilir,
    * sıhhatler olsun beyler
    - eyvallah hocam saolasın
    + sagolasın size de

aradan 2 bilemedim 3 dakka geçer

- olm, ne kadar oldu acaba sıkıldım lan ben
    + hea yaa vakit geçiyor mu geçmiyor mu belli değil
    - keşke ipad'i getireydim takılırdık, angry birds, football felan
    + yok olm eheeh olmuyor, çozutuyor alet, 3-4 dakkaya, geçen getirdim, alet kapattı kendini, sen yoktun ankara'da toplantıdaydın
    - hade yaaa, sen de malmışsın olm, ipad'le saunaya mı gelinir
    + hasss...sen demedim mi az önce ipad olaydı iyiydi diye
    - dedim ama getirdim mi olm ehehehehuu, kullanma kılavuzuna bakaydın lan, belki saunada kullanıma uygun değildir diye ehehe
    + olm şimdi bişey söylerdim ya neyse.
    - hadi hadi bi kaç dakka daha duralım çıkalım daraldım ben bugün

içerisi 85 derece mı derece, göz gözü görüyor mu, görmüyor
    hani onları geçtim kalacağın 10 bilemedin 15 dakka, neyin hesabındasın, gören 1,5 saat kalabiliyorlar diyecek
    ben ne diyeyim size diyebildim içimden

ta ki ben benim düldüle yürürken abilerin camları koyu kaplı beyaz yeni kasa porsche cayenne'i biplettiklerini görene kadar

düşündüm acaba bi yerlerden bi ipad edinsem, yanımda herseferinde saunaya girsem,
    arkadaş felan olsam fena mı olacak
    netçede ilk görgüsüz arkadaşım olamayacaklar ya bunlar,
    var benzer bi kaç arkadaşım, seviyoruz onlarla da biz birbirimizi.

sis farlarını da açmış abiler yanıyordu makine.
  • "para mı o yee" lafı. büyük oranda görgüsüzlük emaresidir.
  • foursquare'in icadından sonra, sosyal medya ve sosyalleşme illüzyonu altında toplum tarafından normal olarak algılanmaya başlanmıştır.
  • aşırı mütevazilik
  • her yıl bienal düzenlemek. kroysanız ama para sizdeyse neden olmasın?
  • sahip olduklarını alakalı alakasız her ortamda bir şekilde dile getirmek.
  • karşısındakinin sözünü bitirmesini beklemeden konuşarak, sözünü kesmek bir görgüsüzlük belirtisidir.
  • konu ya da konuşanın konumu ne olursa olsun, söz almayı bilmemek, laf kesmek ve bir şekilde lafı yaptığı tatillere, yıllar içerisinde para harcayarak edindiği envai çeşit tecrübeye dayandırmak. tamam, elbet bildiklerin vardır arkadaşım, el elden üstündür de, sen daha sohbet etmeyi öğrenememişsin ki!
    müşterilerin ya da çalışanların fikirlerine, isteklerine yersiz, alakasız tepkiler vermek ve en sonunda "şirket benüm argadaş"a bir şekilde bağlamak da görgüsüzlük belirtilerindendir.
hesabın var mı? giriş yap