• eksikliğini bilmediğimiz için değerini de bildiğimiz grup.
  • bazen özeniyorum. ama bundan 14 yıl önce gözlüğü ilk taktığımda normal insanlar böyle mi görüyormuş diye şaşırmamı da unutamıyorum.
  • şuan bunu 4 numara gözlüklerimle okuyorum.ne kadar şanslı olduklarını bir bilseler..
  • gelen otobüsün numarasını ilk ben görürüm*
    gözlükle ve lensle uğraşmamak gerçekten güzel ama asıl olay kendini bildi bileli gözlüğe mahkum olan kuzenimin söylediği şey sanırım: "sabah kalkar kalkmaz net görebiliyor olmak"
  • miyop, astigmat ve hipermetropun bir arada toplandığı bir göze sahip olan şahsım açısından gıpta ettiğim insanlardır. öyle ki, gözlükle de asla net göremiyorum.
  • 5 yıl önce -4.50 miyoptan lazer ameliyatı ile kurtulup aralarına katıldıgım insanlar.

en güzel yanı uyandığınız an dünyayı net görmektir. 25 yıl boyunca lens ve gözlüğe mahkum olduktan sonra ameliyattan hemen sonra acıya rağmen net görmek her şeye değer.
  • dahil olduğum insan grubu.

eğer ortada genetik bir faktör yoksa, iyi görmenin tek nedeni uykudur. bilgisayar başında çok vakit geçirmek , çok ders çalışmak veya bilinenin aksine başkasının gözlüğü takmak falan göz bozmaz. göz sadece yorulur, sağlıklı bi uykuyla kendine gelir.
  • size daha beterini söyleyeyim mi?
    2 ay öncesine kadar o insanlardan biriydim. ne olduysa gölgeli görmeye başladım ve birden oldu. daha çok siyah zemin üzerindeki beyaz yazıları, ışıklı ve parlak şeyleri yansımalı görüyorum. sürekli rahatsızlığını yaşadığım göz kuruluğu yüzünden olduğunu düşündüm. internet araştırmasına göre astigmat belirtisiydi. hemen doktora gittim ve ona göre kesinlikle bir göz kusurum yok. nörolojiye gittim, sorun yok. sebepsiz yere 2 aydır böyle görüyorum. doktorun verdiği kuruluk damlasını kullanıyorum ama yalnızca gözümü rahatlatıyor, görüşüm aynı. tekrar göz doktoruna gittim, ısrarla gözlerinde görme problemi yok diyor. ben de keşke bir lensim, bir gözlüğüm olsaydı da takınca net görebilseydim diyorum.
    ama şimdi gözlerimin kendi insafına kalmış durumdayım; bazen net, bazen gölgeli. genelde sabahları ve uyumadan önce şikayetlerim çoğalıyor.

edit: çok mesaj aldım entry'den sonra, editleme ihtiyacı hissettim. meğer aynı sorunu yaşayan baya kişi varmış ve aynı benim gibi doktorlar tarafından sorun bulunamıyormuş. bir tane yazar arkadaşın elektronik sigara kullandığı dönemde, diğer yazarın antidepresan kullandığı dönemde olmuş, geçmiş. bazıları çok ders çalışınca çoğalıyor dedi. bir diğer yazar arkadaşa da doktor, aslında doğal bir şey, siz dikkatli olduğunuz için fark ediyorsunuz demiş. doktorum da bana, takma kafana gözünde sorun yok demişti. en iyisi gözlerimi dinlendirmek, doktorumun verdiği kuruluk damlalarını kullanmak ve bu sorunu takmamaya çalışmak. belki benim de düzelir.

edit: hala soru aldığım bir entry olduğu için tekrar bir edit yapıyorum..
    ben takmayı bırakınca, daha doğrusu çok daha ciddi şeyler düşünmem gereken bir döneme girince sorun ortadan kalktı. sorunumun geçtiğini bile fark edememiştim o dönem yoğunluktan. bir gün bu entry'den mesaj geldi ve o an dedim ki, aa ben normal görüyorum artık!
    o zaman editlememiştim, kısmet bu yıla denk geldi. herkese sağlıklı günler dilerim.
  • gözlüğü olmayan, gözlüğü olmadan çalışan 50+ yaşında insanlar gördüğümde beni sinirlerden sinirlere koşturan durumdur. 29 yaşındayım abi. sol gözün 2.50 sağ gözün 1.75 astiğmat olması ne demektir aq? köstebek falan olsaydım bari? 4-5 sene öncesine kadar gözlüksüz idare edebiliyordum ama ne zaman çalışmaya başladım, gözlüğün benim için bir elzem olduğu ortaya çıktı abiler. bilgisayara uzun süre bakmaya başladığımdan mütevellit de ilerlemiş olabilir bu durum. gözlüğe mahkumum şimdilik. göz çizdirme operasyonunu düşünüyorum bir süre sonra. olmaz abi bu yaşta böyle bir görüntü. 5 metre öteden gelen adamı gözlüksüz zar zor seçmek koyuyor bana. bu kadar olmamalı yani.
  • evet dünya para bayılıp yakın uzak gözlükleri atan ben mesela
hesabın var mı? giriş yap