• olm siz salak mısınız ya? ekonomi olmadan hiç bir şeyde başarılı olamazsın. hiç kimseyle mücadele edemezsin. yok ruhmuş yok şuymuş. bir türlü olmanız gereken yeri kabullenemiyorsunuz. hâlâ geçmiş tesadüflerin masturbasyonunu yapyorsunuz, hala sizi gazlayan futbol sunucularına şakşak ediyorsunuz. takımlarınız bok gibi, ülkeniz bok gibi, paranız pul gibi. futbol ülkesiymiş, futbol şehriymiş. hassiktirin. sokaklarında top oynayan çocuklar mı var, futbol maçına gidecek para mı var, evine dekoder alacak bütçe mi var? ne futbolda ne gerçek yaşamda asla olanı kabul edemiyorsunuz. fakir bir ülke olduğunuzu kabul etmeniz gerek. her açıdan. hem ekonomi, hem kültür, hem demokrasi, hem medeniyet, hem eğitim anlamında fakirsiniz. siz kendinizi sürekli avrupa ile kıyaslıyorsunuz haklı olarak ama rakibiniz afganistan!
  • fener ve beşiktaş'ın olmaması ile üzmüştür. galatasaray denen takım zaten 40 maçta 2 galibiyet alan sıradan bir takım olduğu için avrupa'da olup olmaması bir şey ifade etmemektedir.
  • yakında atacaklar bizi bu turnuvalardan zaten. çok değil, 4-5 seneye.
  • hakedenin gittiği turnuvalara, üç büyük diye addedilen takımlar gidemedi diye ah vah çekilen başlık.

türk futbolunun katili üç büyüklerdir. düz hesap 110’ar yıllık üç kulübün elle tutulur 2 kupası varsa, şu an vahim olan durum nedir? daha önce neydik avrupa’da da şimdi neyiz? daha da kötüye gidecek her şey sizler için beyler. bunlar daha iyi günleriniz tadını çıkarın.

not:alayına isyanspor
  • 3 büyüklerin de avrupa kupalarında mücadele edemeyeceği 2020-2021 futbol sezonunda gerçekleşti. olmaz olsun böyle sezon..

not jimnastik
  • şaşırtmamıştır. biz renk kavgasına dalıp bazı şeyleri görmezden geliyoruz ama futbolumuz berbat durumda. ne futbolcularda ruh var ne de yöneticilerde. arkalarına fanatizmden gözü dönen taraftarları aldıkları için bu kadar rahatlar.
  • bir fenerli olarak benim önemli degil avrupadaki turnuvalara bakmıyorum.
hesabın var mı? giriş yap