• bir şey değil, yine alırız yine sevindiririz.
  • olması gereken budur. ve diğer takım taraftarları da buna dahil olmalı diye düşünüyorum. aynı şekilde bizi yurt dışında temsil eden tüm takımların her başarısına sevinmeli, tebrik etmeliyiz. rekaeti kendi ligimizde yapalım.
  • şöyle bir anımız var arkadaşlar
    2000 yılın da ticaret lisesinin lojmanında kalırdık bizde herkez fenerli doğuşdan hemde evde gs maçı izlemek bi yana maçtanıtım reklamı geçse zaping olur ya deplasman yada ev sahibi maçlarından birini şifreli kanal veriyordu uefa kupasında galatasarayın akşam saaati demirlerden atlayıp kavenin camından izlemeye gitmişdim ki içerde dayımı gördüm bellli oda gizliyordu bizden ama sonuçda yabancı bir takımla oynayan türk takımının zafere gidişini takip etmek istemişdi ne ben onu gördüğümü söyledim nede o maça gitdiğinden bahsetti sonuç mu biz yine her 6 kasım da aynı havadayız
  • bir diğeri de bendim. yaş 13 tabi daha o zamanlar ortaokul yılları.* * ülke şimdiki gibi her anlamda bölünmüş değil aksine 99 yılında 2 deprem olmuş binlerce kişi hayatını kaybetmiş bildiğin tek yumruk durumu var. o henry'nin kafasında hayır dediğimi hatırlıyorum, bir de popescu'nun penaltısında da fanatik beşiktaş'lı babamın kazandık kazandık diye bağırmasını. ha şimdi gs final oynasa hayatta bağırmam o günkü gibi içimden gelmez.
  • iclerinden birisi de benim. izmir karsiyaka acikhava tiyatrosunda, gayet besiktas formamla izledigim, sonucuna hayvanlar gibi sevindigim macti. zamanin galatasaraylilari, siz sevinmeyin ulan, bu kupa sadece bizim diye bir tutumda bulunmamisti. simdiki taraftarlar sagolsunlar sevinclerimizi tekellerine almislar. sikinti yok. yarin galatasaray yine basarili olursa, yakin arkadaslarim ve annem ile yine cosarim. size soracak degilim. ayni sekilde, besiktas yukselirse eger, ayni kisilerin destekleri benimle olur. siz hala korkun, eger baska bir turk takimi kupayi alirsa diye. bizim mutsuzlugumuzdan beslenmeye calisin. dedigim gibi dert degil gencler. herkesin unuttugu bir konu var ki, daha maclar oynanmadan herkesin oooo lyon soyle uber, boyle deli hucum hatti var. roma'yi darmaduman ettiler dedikleri lyon, mabedimizde yenildi. evet elendik, evet adamlar cayir cayir top oynadilar ve evet uzulduk. ulkece gecirdigimiz su dandik donemde yuzumuzu gulduren besiktas bu sefer gulduremedi, onun icin uzulduk. varsin bu olay sizin icin sevinc kaynagi olsun.

ancak unuttugunuz bir diger nokta, artik sevinmek icin bizim basarisizligimizi bekler oldunuz. ( biliyorum, dun bizle olan rakip takim taraftarlarida vardi. kendilerine ayri ayri tesekkurlerimi sunarim ) ancak mutlulugunuzu bile biz belirliyoruz gencler. ayik olun. mutlu olmak icin besiktas'in yaptigi yada yapamadigi isleri bekler olmussunuz, guzel. zaten sizlerin cogunun iyi gun taraftari oldugunu biliyorduk da, sizin bilmediginiz birseyi sizlere soyleyeyim. zamaninda optik baskan besiktas ve menfaat ile alakali cok guzel bir soz soylemis. hala bizim uzerimizden menfaat elde etmeye calisiyorsaniz, sizi optik baskana havale ediyorum.
  • ben de o beşiktaşlılardandım.
    galatasaray aynı sevinci dün gece biz elenince yaşadı.
    hayat ne garip.

iyi ki başkalarının üzüntüsüyle mutlu olan bir takımım yok.
  • bir fenerbahçeli olarak ben sevinmemiştim. doğrusu da budur. galatasaraylı arkadaşlar da fenerbahçe'nin başarılarına sevinmezler. sevinmesinler de zaten.

kimse sizin antipatik takımınızı sevmek, desteklemek zorunda değil. dün beri amma ağladınız yeter.
  • bendim. gene alsın gene sevinirim.
    not: metin ali feyyaz
  • alsancak stadı'nın dev türk bayrağını indirip kordon'da turlamış beşiktaşlıdır bunlardan birisi.
  • biri de bendim. evde gecenin bir yarısı barım barım bağırdım. hagi kırmızı kart gördüğünde tırnaklarımı yedim. sadece final maçı değil oraya gelene kadar oynadıkları tüm maçlarda sevindik, kura çekimlerini heyecanla bekledik.

şampiyonlar liginden sonraki ilk rakip bologna oldu ve formda giuseppe signori her topu ayağına aldığında gözlerimizi kapattık. zaten en zor elenen takım bologna olmuştu. tüm maçlarını soluksuz izledik. yarı finalde arsenal, leeds united, rc lens kura çekimi öncesi, lens'in çıkmasını istedik. ama çılgın bir forvetleri vardı, hırslı ve dinamik, hatta yarı finale gelene kadar hemen hemen her maç gollerini sıralıyordu. en çekindiğimiz oyuncuların başında geliyordu, o isim 1 yıl sonra tüm türkiye'nin tanıyacak olduğu pascal nouma'nın ta kendisiydi. nitekim leeds çıktı ve finalde arsenal'i eleyerek kupayı ülkemize getirdiler.

ama ne var biliyor musunuz? biz onurlu durduk çok şükür. hiç tetikte beklemedik, elenmeleri hiç istemedik. maçları izlerken rakip takımı asla desteklemedik..
hesabın var mı? giriş yap