• kimilerine göre; borcunu ödeyenlerin paraları mantıken geri verilmesi lazım, bu da mümkün olmadığına göre kimsenin borcunu silemezler denilmektedir. lakin ben şu yaşıma kadar bunun benzeri durumlara çok şahit oldum. bkz. son çıkan bedelli askerliğin fiyatının öncekinin yarısı kadar olması. ödeyenler ''eee biz niye bu kadar ödedik'' diye ses ettiler boş duvarlara...

not: bedelli yapmadım. ömrümün 6 ayını paşa çocuklarına yabancı dil dersi vererek geçirdim.
  • zorla alana kadar ödemeyeceğim borç
  • "ya ödeyenlere ne olacak?" diye soranlar için cevabı "gss'nin"açılımında gizlidir: güzel siktik sizi.

debe editi: beyler, bayanlar şöyle bir şey var:
    (bkz: ağrı palandöken köyü ilkokulu'na yardım)
  • zamlı fiyat üzerinden indirim yaparak dikkat çeken pazarlama stratejisini getirir akla.
  • şimdiye kadar ödenenler iade edilmezse çok ayıp olur! trafik cezalarının başı kel mi? ya da emlak vergileri...ha gayret! not: nasıl olsa iktidar olamayacağız, salla gitsin gibi bir durum kokusu var ya, neyse...
  • kyk borçlarını da silseler ya dedirten olay.
  • ya yemin ediyorum kendimi sikesim var.hem de öyle böyle değil.öyle sikmek istiyorum ki 10 gün falan oturamayayım.yahu adam öyle konuşuyor ki bu gss primini sanki mars hükümeti uygulamaya koymuş da bu haspam da borçları sileceğini söylüyor.bir gram beyne sahip olmayanlar da alkışlıyor.ya bu millete aslında böyle davranacaksın.sikeceksin sikeceksin götü ağrımaya başlayınca da ağrı kesici verip kahraman olacaksın.akp bu işte samimi değildir.neden seçim sonrası? madem çok samimisin bu durumun bir bakanlar kurulluk işi var.topla bakanlarını,al kararını sil borçları.haaa durum oy kaygısından ileri geldiği için oy verin sileyim diyor.
  • ben öyle demek istemedim diye aciklama yaparlar yakında. inandırıcı bir söylem degil, zaten hükümet böyle deli dumrul gibi haraç toplayıp sonra bir anda affetmeye başladı ise toptan kapatalım bu ulkeyi.
hesabın var mı? giriş yap